Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister Spahn wil uitstel grote evenementen

Duitse minister Spahn wil uitstel grote evenementen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Volksgezondheid, Jens Spahn, wil wegens de aanhoudende dreiging van het nieuwe coronavirus voorlopig af van grote publieke bijeenkomsten. Hij riep organisatoren op evenementen met meer dan duizend bezoekers uit te stellen of af te gelasten.

Tot nog toe gebeurt dan volgens hem te aarzelend. "Gezien de dynamische ontwikkeling van de laatste dagen moet dat snel veranderen", zei Spahn zondag tegen persbureau DPA. Als voorbeelden noemde hij onder meer wedstrijden in de Bundesliga, beurzen en grote concerten.

De regering is er alles aan gelegen de verspreiding van het gevreesde longvirus te vertragen. Meer dan duizend mensen bijeen te laten komen, is dan ook af te raden. Voor kleinere gezelschappen heeft het Robert Koch-instituut, het Duitse RIVM, richtlijnen opgesteld. "Ik realiseer me welke gevolgen dat heeft voor burgers en organisatoren. We bespreken de komende dagen hoe we met de economische consequenties zullen omgaan".

Spahn deed ook een beroep op de individuele verantwoordelijkheid. Hij vroeg de Duitsers de komende twee of drie maanden zorgvuldig af te wegen of een bezoek aan een drukke bijeenkomst wel nodig is. In Duitsland zijn tot dusver 847 infecties met het gevreesde coronavirus vastgesteld, ruim tien keer zoveel als acht dagen geleden. De deelstaat Noordrijn-Westfalen telt de meeste gevallen.

Meer uit Buitenland

EU roept ambassadeurs bijeen voor spoedvergadering Ceuta

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ambassadeurs van de Europese Unie komen maandag bijeen voor een spoedvergadering over de situatie rond de Spaanse exclave Ceuta. Tienduizenden mensen staken de afgelopen dagen illegaal de grens over vanuit Marokko. Verschillende EU-leiders spraken zich hierover uit of kwamen met maatregelen.

5 minuten geleden
Spanje: meer dan 48.000 migranten teruggekeerd naar Marokko

CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.

2 uur geleden
WMO waarschuwt voor sterke El Niño in najaar

GENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.

3 uur geleden
Deel Griekse voorstad van Athene geëvacueerd om bosbranden

ATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.

3 uur geleden
Meer dan 37.000 migranten vanuit Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.

4 uur geleden
Duitsland verlengt grenscontroles in reactie op situatie in Ceuta

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.

4 uur geleden
Brussel: slechte grensbewaking kan leiden tot schorsing Schengen

BRUSSEL (ANP) - Als bij een EU-lidstaat ernstige tekortkomingen rondom grensbewaking worden geconstateerd, kan het land worden geschorst uit het Schengenverdrag. Dat zegt een hooggeplaatste EU-ambtenaar vrijdag.

4 uur geleden