Duitse minister Spahn belooft gevaccineerden meer vrijheid
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn stelt zijn landgenoten die zich hebben laten vaccineren tegen Covid-19 meer vrijheden in het vooruitzicht. In een interview van de zondageditie van Bild zegt Spahn dat Duitsers die volledig zijn ingeënt stapsgewijs meer mogelijkheden moeten kunnen krijgen om bijvoorbeeld te winkelen en naar de kapper te gaan.
Mensen die beide prikken hebben gehad met een van de beschikbare vaccins - met het binnenkort leverbare middel van de Nederlandse farmaceut Janssen is één dosis voldoende - hoeven ook niet meer in quarantaine als ze in contact zijn geweest met geïnfecteerde personen. Dat is het standpunt van Robert Koch Instituut (RKI), de Duitse tegenhanger van het RIVM, gebaseerd op tests.
Spahn zegt in de populaire krant dat meer vrijheid voor gevaccineerden belangrijk is voor de detailhandel en de geleidelijke hervatting van het publieke leven. Hij benadrukte echter dat het bedwingen van de derde infectiegolf, die strengere maatregelen nodig maakte, de hoogste prioriteit heeft.
Spahns grote zorg is momenteel de toename van het aantal coronapatiënten dat in het ziekenhuis belandt. Van hen liggen er nu 4051 op de intensive care. Tijdens de piek van de tweede golf begin dit jaar waren dat er ruim 5500. Een strikte lockdown en in hoog tempo vaccineren kunnen volgens experts de druk op de gezondheidszorg verminderen en voorkomen dat het record uit januari verbroken wordt.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft in een inmiddels verwijderde reactie op sociale media hard uitgehaald naar de Belgische minister van Volksgezondheid, Frank Vandenbroucke. Die kwam op voor zijn partijgenoot en voorzitter van regeringspartij Vooruit, Conner Rousseau. White en Rousseau lagen al eerder overhoop, onder meer vanwege een vergelijking die Rousseau maakte tussen president Donald Trump en Adolf Hitler.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht niet dat er maandag een akkoord komt over het twintigste EU-sanctiepakket tegen Rusland. Hongarije blokkeert dat. Kallas gaat er niet van uit dat Hongarije maandag zijn standpunt wijzigt, zei de politica voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker drie mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. In de regio Odesa kwamen twee mensen om bij een droneaanval, aldus gouverneur Oleh Kiper. Drie mensen raakten daar gewond. In het zuiden, bij Zaporizja, kwam een man in de dertig om bij eveneens een droneaanval. In het oostelijke Charkiv kwam een raket neer in een woonwijk. Slachtoffers en schade van die aanval werden niet direct gemeld.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.
5 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.
6 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.
8 uur geleden