Duitse minister Scholz wist al lang van problemen bij Wirecard
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Olaf Scholz wist al in februari 2019 van mogelijke marktmanipulatie bij betalingsverwerker Wirecard. Hij werd daar anderhalf jaar voor de teloorgang van het bedrijf over geïnformeerd door de Duitse beurstoezichthouder BaFin. Dat meldt persbureau Bloomberg, die documenten van het ministerie inzag.
In de documenten staat onder meer dat BaFin aan Scholz liet weten de misstanden bij Wirecard tot op de bodem uit te zoeken omdat er vermoedens waren van marktmanipulatie. Scholz heeft altijd ontkend direct betrokken te zijn bij de schandalen rond de Duitse betalingsverwerker.
Eerder deze maand zei Scholz dat hij veranderingen wil doorvoeren bij de toezichthouder BaFin na het boekhoudschandaal bij Wirecard. Er was onvoldoende toezicht en daardoor kon er miljardenfraude worden gepleegd. De minister van Financiën zei toen dat er volgens hem volledige helderheid moest komen over wat er fout gegaan is bij de rol van de beurswaakhond bij Wirecard, dat faillissement heeft aangevraagd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Air France schort vluchten van en naar Cuba enkele maanden op vanwege een brandstoftekort in dat land. Vanaf 29 maart vliegt de Franse maatschappij tijdelijk niet tussen Parijs en de Cubaanse hoofdstad Havana.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.
3 uur geleden