Duitse minister Scholz wimpelt verantwoordelijkheid Wirecard af
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Financiën Olaf Scholz heeft alle verantwoordelijkheid voor de ineenstorting van fintechbedrijf Wirecard afgewezen. Voor een parlementaire commissie liet Scholz weten dat de verantwoordelijkheid voor de fraude volledig bij het bedrijf en de accountants ligt.
"Deze fraude is elf jaar lang niet ontdekt omdat de accountants die de financiële situatie moesten beoordelen de boeken telkens goedkeurden", stelde Scholz. Dat leverde hem kritiek op van de parlementariërs in de commissie die meenden dat Scholz de politieke verantwoordelijkheid draagt. De Duitse financiële toezichthouder Bafin valt onder zijn ministerie en die verzuimde ook actie te ondernemen hoewel er aanwijzingen waren voor misstanden.
Uit het parlementaire onderzoek is gebleken dat er contacten waren tussen Wirecard, voormalige medewerkers van de Duitse inlichtingendiensten en de hoogste regeringskringen, onder wie bondskanselier Angela Merkel. Het bedrijf ging vorig jaar failliet als gevolg van de jarenlange fraude. Er bleken miljarden in de boeken te staan die niet bestonden.
Merkel wordt vrijdag door de parlementaire commissie gehoord.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
8 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn levert vrijdag vanaf 15.00 uur geen boodschappen meer af. Het KNMI waarschuwt dan met code rood voor extreme hitte en daarom vindt de supermarkt het niet verantwoord medewerkers op pad te sturen. "Hoewel we dit heel vervelend vinden voor onze klanten, staat de veiligheid en gezondheid van onze collega's voorop."
9 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De activiteiten van het Amerikaanse olie- en gasconcern Chevron in Venezuela gaan door ondanks de verwoestende aardbevingen in het Zuid-Amerikaanse land. Ook zijn alle ongeveer 3000 werknemers van het bedrijf in het land ongedeerd, aldus Chevron.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Micron Technology hoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De chipfabrikant heeft het afgelopen kwartaal een vijftien keer zo hoge winst geboekt als een jaar eerder. Vanwege de grote investeringen van techbedrijven in de bouw van datacenters voor kunstmatige intelligentie is de vraag naar de geavanceerde geheugenchips van het Amerikaanse bedrijf hard gestegen.
10 uur geleden