'Duitse minister pleegde contractbreuk met miljoen mondmaskers'
BERLIJN/BONN (ANP) - De Duitse gezondheidsminister Jens Spahn heeft 1 miljoen mondmaskers besteld bij een zoon van voormalig bondskanselier Helmut Kohl, maar er is na de levering nooit een cent voor betaald. Dit zegt de zoon, Walter Kohl, eigenaar van bedrijf Kohl Consult. Hij is volgens het dagblad Bild in Bonn naar de rechter gestapt en eist van Spahn 5,48 miljoen euro.
Kohl Consult kreeg de opdracht afgelopen voorjaar en het bedrijf leverde 8 mei 2020 1 miljoen FF2-maskers van 4,5 euro elk. Walter Kohl stelt persoonlijk te zijn meegegaan bij de levering, maar op de bestemming was er niet genoeg ruimte voor de opslag en het duurde drie dagen voor de vrachtauto's gelost konden worden.
In de contracten met mondmaskerleveranciers staat volgens Kohl dat er binnen zeven dagen na de leverdatum moet worden betaald, ook zonder de lading te controleren. Kohl zegt nooit een cent te hebben gezien en het excuus van het ministerie van Spahn was plotseling dat de maskers niet voldoende waterdicht zouden zijn. Kohl stelt dat hij de maskers heeft geleverd waar Spahn om had gevraagd en dat de waterdichtheid er niets mee te maken heeft. "Ik begrijp niet waarom Jens Spahn en zijn ministerie opzettelijk hun eigen contracten verbreken, het principe dat contracten moeten worden nagekomen, is er blijkbaar niet van toepassing", klaagde Kohl in de krant Bild.
Het ministerie doet over de lopende procedures geen uitspraken. Duitsland is de afgelopen tijd geschokt door gesjoemel in de handel in mondkapjes, waarbij enkele politici of bestuurders met hun 'mondkapjeskennis' grote bedragen aan zouden hebben verdiend als deskundige of bemiddelaar bij het afsluiten van contracten.
Meer uit Buitenland
CAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
5 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
6 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
8 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
9 uur geledenADEN (ANP/RTR/AFP) - Separatisten in het zuiden van Jemen willen binnen twee jaar een referendum houden over de onafhankelijkheid van dat deel van het land. Hun recente opmars in het zuiden van Jemen heeft geleid tot een conflict tussen Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten.
9 uur geleden