Duitse minister noemt coronasituatie zorgelijker dan ooit tevoren
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn noemt de situatie rond het coronavirus zorgelijker dan eerder in de pandemie. Volgens de minister is de ernst van de zaak nog niet bij alle Duitsers doorgedrongen.
Momenteel worden vooral het zuiden en oosten van Duitsland zwaar getroffen door een golf aan coronabesmettingen, maar de minister zegt dat dit spoedig in heel Duitsland het geval zal zijn. "Het aantal contacten tussen mensen moet flink worden teruggedrongen." Als het aantal nieuwe besmettingen niet snel terugloopt, dan moeten er binnenkort strengere maatregelen worden ingevoerd, aldus Spahn. Een lockdown behoort dan tot de mogelijkheden.
Het aantal coronabesmettingen stijgt snel in Duitsland. Ook worden er steeds meer coronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis, waardoor de druk op de zorg toeneemt. De Duitse luchtmacht is vrijdag begonnen met het verplaatsen van patiënten naar andere ziekenhuizen waar minder mensen op de intensive care liggen.
Spahn reageerde ook al op de nieuwe virusvariant. Duitsland heeft een inreisverbod vanuit zuidelijk Afrika afgekondigd, behalve voor Duitsers. Hij noemt de situatie zorgelijk. "Een nieuwe variant kunnen we er niet bij hebben." Het Duitse gezondheidsinstituut RKI zei dat er nog geen gevallen van de nieuwe variant waren vastgesteld in Duitsland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
37 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.
5 uur geleden