Duitse minister noemt coronasituatie zorgelijker dan ooit tevoren
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn noemt de situatie rond het coronavirus zorgelijker dan eerder in de pandemie. Volgens de minister is de ernst van de zaak nog niet bij alle Duitsers doorgedrongen.
Momenteel worden vooral het zuiden en oosten van Duitsland zwaar getroffen door een golf aan coronabesmettingen, maar de minister zegt dat dit spoedig in heel Duitsland het geval zal zijn. "Het aantal contacten tussen mensen moet flink worden teruggedrongen." Als het aantal nieuwe besmettingen niet snel terugloopt, dan moeten er binnenkort strengere maatregelen worden ingevoerd, aldus Spahn. Een lockdown behoort dan tot de mogelijkheden.
Het aantal coronabesmettingen stijgt snel in Duitsland. Ook worden er steeds meer coronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis, waardoor de druk op de zorg toeneemt. De Duitse luchtmacht is vrijdag begonnen met het verplaatsen van patiënten naar andere ziekenhuizen waar minder mensen op de intensive care liggen.
Spahn reageerde ook al op de nieuwe virusvariant. Duitsland heeft een inreisverbod vanuit zuidelijk Afrika afgekondigd, behalve voor Duitsers. Hij noemt de situatie zorgelijk. "Een nieuwe variant kunnen we er niet bij hebben." Het Duitse gezondheidsinstituut RKI zei dat er nog geen gevallen van de nieuwe variant waren vastgesteld in Duitsland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
10 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
7 uur geleden