Duitse minister noemt coronasituatie zorgelijker dan ooit tevoren
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Gezondheid Jens Spahn noemt de situatie rond het coronavirus zorgelijker dan eerder in de pandemie. Volgens de minister is de ernst van de zaak nog niet bij alle Duitsers doorgedrongen.
Momenteel worden vooral het zuiden en oosten van Duitsland zwaar getroffen door een golf aan coronabesmettingen, maar de minister zegt dat dit spoedig in heel Duitsland het geval zal zijn. "Het aantal contacten tussen mensen moet flink worden teruggedrongen." Als het aantal nieuwe besmettingen niet snel terugloopt, dan moeten er binnenkort strengere maatregelen worden ingevoerd, aldus Spahn. Een lockdown behoort dan tot de mogelijkheden.
Het aantal coronabesmettingen stijgt snel in Duitsland. Ook worden er steeds meer coronapatiënten opgenomen in het ziekenhuis, waardoor de druk op de zorg toeneemt. De Duitse luchtmacht is vrijdag begonnen met het verplaatsen van patiënten naar andere ziekenhuizen waar minder mensen op de intensive care liggen.
Spahn reageerde ook al op de nieuwe virusvariant. Duitsland heeft een inreisverbod vanuit zuidelijk Afrika afgekondigd, behalve voor Duitsers. Hij noemt de situatie zorgelijk. "Een nieuwe variant kunnen we er niet bij hebben." Het Duitse gezondheidsinstituut RKI zei dat er nog geen gevallen van de nieuwe variant waren vastgesteld in Duitsland.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.
31 minuten geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.
47 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.
50 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.
3 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.
4 uur geleden