Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: meeste mensen straks ingeënt, genezen of dood

Duitse minister: meeste mensen straks ingeënt, genezen of dood

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse minister van Volksgezondheid voorziet dat bijna al zijn landgenoten persoonlijk worden geraakt door het coronavirus. "Waarschijnlijk is vrijwel iedereen in Duitsland gevaccineerd, genezen of dood voor het eind van de winter, zoals soms cynisch wordt gezegd", voorspelt minister Jens Spahn. Dat komt volgens hem door de "zeer besmettelijke Delta-variant".

Duitsland probeert, net als Nederland, een snelle stijging van het aantal coronabesmettingen onder controle te krijgen. Daardoor neemt de druk op de zorg toe. "We hebben een zeer, zeer moeilijke situatie in veel ziekenhuizen", zei Spahn, die Duitsers vroeg zich vooral te laten inenten. Tot dusver is ongeveer 68 procent van de Duitsers volledig gevaccineerd tegen het coronavirus.

Het Duitse gezondheidsinstituut RKI, de tegenhanger van het Nederlandse RIVM, maakte maandag weer melding van ruim 30.000 nieuwe coronabesmettingen. Die waren in de afgelopen dag geregistreerd. Sinds het begin van de pandemie zijn in het 83 miljoen inwoners tellende Duitsland zo'n 5,3 miljoen besmettingen vastgesteld en bijna 100.000 coronapatiënten overleden.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

2 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

3 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

3 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

5 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

6 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

7 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

8 uur geleden