Duitse minister Maas vreest burgeroorlog in Myanmar
BERLIJN (ANP) - Myanmar kan te maken krijgen met een burgeroorlog na de militaire machtsovername in het land, waarschuwt de Duitse minister Heiko Maas van Buitenlandse Zaken. "Het leger heeft Myanmar binnen een paar weken op de rand van een ramp gedreven. Nu zijn er al meer dan 500 mensen omgekomen, duizenden zijn op de vlucht", zei Maas zondag tegen de kranten van mediabedrijf Funke.
Maas eist dat alle partijen de druk op de junta opvoeren om het regime ertoe te bewegen in te gaan op uitnodigingen tot gesprekken met de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van. "Niemand in de regio kan geïnteresseerd zijn in het wegzakken van Myanmar in een burgeroorlog - zelfs niet degenen die niet geïnteresseerd zijn in het redden van de democratie", stelde Maas.
Sinds de staatsgreep op 1 februari heeft het leger gewelddadig opgetreden tegen demonstranten. Volgens schattingen van de Vereniging voor Hulp aan Politieke Gevangenen (AAPP) zijn ten minste 550 burgers bij protesten omgekomen, onder wie 46 kinderen. Op dit moment worden 2751 mensen vastgehouden en zijn 126 arrestatiebevelen uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
45 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
9 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
13 uur geleden