Duitse minister Maas vreest burgeroorlog in Myanmar
BERLIJN (ANP) - Myanmar kan te maken krijgen met een burgeroorlog na de militaire machtsovername in het land, waarschuwt de Duitse minister Heiko Maas van Buitenlandse Zaken. "Het leger heeft Myanmar binnen een paar weken op de rand van een ramp gedreven. Nu zijn er al meer dan 500 mensen omgekomen, duizenden zijn op de vlucht", zei Maas zondag tegen de kranten van mediabedrijf Funke.
Maas eist dat alle partijen de druk op de junta opvoeren om het regime ertoe te bewegen in te gaan op uitnodigingen tot gesprekken met de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van. "Niemand in de regio kan geïnteresseerd zijn in het wegzakken van Myanmar in een burgeroorlog - zelfs niet degenen die niet geïnteresseerd zijn in het redden van de democratie", stelde Maas.
Sinds de staatsgreep op 1 februari heeft het leger gewelddadig opgetreden tegen demonstranten. Volgens schattingen van de Vereniging voor Hulp aan Politieke Gevangenen (AAPP) zijn ten minste 550 burgers bij protesten omgekomen, onder wie 46 kinderen. Op dit moment worden 2751 mensen vastgehouden en zijn 126 arrestatiebevelen uitgevaardigd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/AFP) - Een Russische olietanker arriveert naar verwachting maandag in Cuba, ondanks de door de Verenigde Staten opgelegde olieblokkade van het eiland. Dat blijkt uit gegevens van het maritieme monitorbedrijf Kpler.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Libanon hebben sinds 2 maart 1238 mensen het leven gekost, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Israël zegt de aanvallen uit te voeren om Hezbollah uit te schakelen.
1 uur geledenCAMPO VERDE (ANP/AFP) - Het VN-Verdrag inzake de bescherming van rondtrekkende wilde diersoorten (CMS) heeft zondag de opname goedgekeurd van veertig soorten die internationale bescherming krijgen, waaronder de sneeuwuil die bekend is uit de Harry Potter-boeken en -films. Het besluit werd genomen aan het einde van de COP15-top over trekkende diersoorten in het Braziliaanse Campo Verde.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.
4 uur geledenHELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.
7 uur geleden