Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister Maas vreest burgeroorlog in Myanmar

Duitse minister Maas vreest burgeroorlog in Myanmar

BERLIJN (ANP) - Myanmar kan te maken krijgen met een burgeroorlog na de militaire machtsovername in het land, waarschuwt de Duitse minister Heiko Maas van Buitenlandse Zaken. "Het leger heeft Myanmar binnen een paar weken op de rand van een ramp gedreven. Nu zijn er al meer dan 500 mensen omgekomen, duizenden zijn op de vlucht", zei Maas zondag tegen de kranten van mediabedrijf Funke.

Maas eist dat alle partijen de druk op de junta opvoeren om het regime ertoe te bewegen in te gaan op uitnodigingen tot gesprekken met de Associatie van Zuidoost-Aziatische Naties (ASEAN). Myanmar is daar zelf ook lid van. "Niemand in de regio kan geïnteresseerd zijn in het wegzakken van Myanmar in een burgeroorlog - zelfs niet degenen die niet geïnteresseerd zijn in het redden van de democratie", stelde Maas.

Sinds de staatsgreep op 1 februari heeft het leger gewelddadig opgetreden tegen demonstranten. Volgens schattingen van de Vereniging voor Hulp aan Politieke Gevangenen (AAPP) zijn ten minste 550 burgers bij protesten omgekomen, onder wie 46 kinderen. Op dit moment worden 2751 mensen vastgehouden en zijn 126 arrestatiebevelen uitgevaardigd.

Meer uit Buitenland

Rusland verklaart maker Oscar-winnende film buitenlandse agent

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft Pavel Talankin, de maker van de Oscar-winnende documentaire Mr. Nobody against Putin, aangemerkt als buitenlandse agent. Moskou gebruikt dat label om kritische individuen en organisaties aan te pakken.

37 minuten geleden
Onduidelijkheid over groot deel raketarsenaal Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft ondanks wekenlange bombardementen door de VS en Israël mogelijk nog veel raketten over. Ingewijden zeggen tegen persbureau Reuters dat de Verenigde Staten alleen met zekerheid kunnen zeggen dat ongeveer een derde van de Iraanse projectielen is vernietigd.

1 uur geleden
Hamas krijgt ontwapeningsplan van Raad voor Vrede

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas moet volgens een in onderhandelingen voorgelegd plan van de internationale Raad voor Vrede in acht maanden tijd volledig ontwapenen en de infrastructuur van tunnels in de Gazastrook moet in die tijd vernietigd worden. Aangenomen wordt dat Hamas wapens in tunnels heeft opgeslagen. Israël eist de ontwapening van Hamas voor het troepen uit de strook terugtrekt.

2 uur geleden
Kremlin weerspreekt verhaal dat Poetin zakenlui om geld vroeg

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft berichten weersproken dat president Vladimir Poetin puissant rijke zakenlieden om financiële steun heeft gevraagd. Poetin sprak donderdag met een reeks zakenlieden en volgens de Kremlinwoordvoerder was er een die uit eigen beweging de Russische staat een grote som aanbood. Hij vermeldde niet de naam van de donateur. Poetin heeft de bijdrage verwelkomd.

2 uur geleden
Israël kondigt intensivering aan van aanvallen op Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël dreigt de bombardementen in Iran verder op te voeren. Minister van Defensie Israel Katz zegt volgens nieuwssite Times of Israel dat het Iraanse regime geen gehoor geeft aan oproepen om raketaanvallen richting Israëlische burgers te staken.

3 uur geleden
Iran zegt schepen terug te sturen na 'leugens' van Trump

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt drie schepen te hebben weggestuurd die door de Straat van Hormuz wilden varen. Het gaat volgens een verklaring om containerschepen die wilden doorvaren na "de leugens van de corrupte Amerikaanse president die beweerde dat de Straat van Hormuz open was".

4 uur geleden
UNICEF: ruim 120 kinderen gedood en 360.000 ontheemd in Libanon

BEIROET/GENÈVE (ANP) - Als gevolg van de Israëlische aanvallen op Libanon zijn 121 kinderen gedood en bijna 400 kinderen gewond geraakt, meldt UNICEF. Onder de meer dan een miljoen ontheemden in Libanon zijn volgens de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties 363.374 kinderen.

4 uur geleden