Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem

Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse klimaatplannen gaan de komende jaren gewoon door, verzekert economieminister Robert Habeck. De uitvoering ervan werd eerder deze maand onzeker nadat het constitutioneel hof had bepaald dat het gereserveerde geld niet op die manier voor de verduurzamingsmaatregelen mocht worden gebruikt. "We moeten een manier vinden om onze plannen door te laten gaan", zei Habeck in Berlijn na overleg met collega's van deelstaten.

De bewindsman van de Groenen voerde het overleg om zeker te zijn van de steun van zijn collega's. Eerder hadden de christendemocraten geprotesteerd tegen de dubieuze overheveling van 60 miljard euro vanuit een coronafonds naar een speciaal fonds voor bestrijding van klimaatproblemen. Het constitutioneel hof zette eerder deze maand een streep door deze constructie, waardoor de Duitse regering ineens in begrotingsproblemen raakte.

Minister Habeck heeft nu een lijst van plannen met topprioriteit gemaakt die hoe dan ook moeten doorgaan. Onder meer de stimulering van batterijproductie in eigen land, het vergroenen van gebouwen en het uitbreiden van de zonne-energiecapaciteit horen daarbij.

Klimaatneutraal in 2045

"We hebben snel duidelijkheid nodig voor 2024 omdat bedrijven er al geld voor hebben gereserveerd", zei Habeck. Hij voegde toe dat de plannen essentieel zijn om economische krimp tegen te gaan en op koers te blijven om in 2045 klimaatneutraal te zijn.

De Duitse minister van Financiën Christian Lindner komt later op maandag met een nieuw begrotingsplan. Daar wordt vrijdag over gedebatteerd.

Meer uit Financieel

Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

29 minuten geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

31 minuten geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

1 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

4 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

5 uur geleden
Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

6 uur geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

6 uur geleden