Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse klimaatplannen gaan de komende jaren gewoon door, verzekert economieminister Robert Habeck. De uitvoering ervan werd eerder deze maand onzeker nadat het constitutioneel hof had bepaald dat het gereserveerde geld niet op die manier voor de verduurzamingsmaatregelen mocht worden gebruikt. "We moeten een manier vinden om onze plannen door te laten gaan", zei Habeck in Berlijn na overleg met collega's van deelstaten.
De bewindsman van de Groenen voerde het overleg om zeker te zijn van de steun van zijn collega's. Eerder hadden de christendemocraten geprotesteerd tegen de dubieuze overheveling van 60 miljard euro vanuit een coronafonds naar een speciaal fonds voor bestrijding van klimaatproblemen. Het constitutioneel hof zette eerder deze maand een streep door deze constructie, waardoor de Duitse regering ineens in begrotingsproblemen raakte.
Minister Habeck heeft nu een lijst van plannen met topprioriteit gemaakt die hoe dan ook moeten doorgaan. Onder meer de stimulering van batterijproductie in eigen land, het vergroenen van gebouwen en het uitbreiden van de zonne-energiecapaciteit horen daarbij.
Klimaatneutraal in 2045
"We hebben snel duidelijkheid nodig voor 2024 omdat bedrijven er al geld voor hebben gereserveerd", zei Habeck. Hij voegde toe dat de plannen essentieel zijn om economische krimp tegen te gaan en op koers te blijven om in 2045 klimaatneutraal te zijn.
De Duitse minister van Financiën Christian Lindner komt later op maandag met een nieuw begrotingsplan. Daar wordt vrijdag over gedebatteerd.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Londense burgemeester Sadiq Khan vreest dat er massaontslagen kunnen plaatsvinden in de Britse hoofdstad doordat kunstmatige intelligentie (AI) veel werk gaat overnemen van mensen. Londen heeft bijvoorbeeld een grote financiële sector, waar veel werkzaamheden overgenomen kunnen worden door AI.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australië geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
3 uur geleden