Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem

Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse klimaatplannen gaan de komende jaren gewoon door, verzekert economieminister Robert Habeck. De uitvoering ervan werd eerder deze maand onzeker nadat het constitutioneel hof had bepaald dat het gereserveerde geld niet op die manier voor de verduurzamingsmaatregelen mocht worden gebruikt. "We moeten een manier vinden om onze plannen door te laten gaan", zei Habeck in Berlijn na overleg met collega's van deelstaten.

De bewindsman van de Groenen voerde het overleg om zeker te zijn van de steun van zijn collega's. Eerder hadden de christendemocraten geprotesteerd tegen de dubieuze overheveling van 60 miljard euro vanuit een coronafonds naar een speciaal fonds voor bestrijding van klimaatproblemen. Het constitutioneel hof zette eerder deze maand een streep door deze constructie, waardoor de Duitse regering ineens in begrotingsproblemen raakte.

Minister Habeck heeft nu een lijst van plannen met topprioriteit gemaakt die hoe dan ook moeten doorgaan. Onder meer de stimulering van batterijproductie in eigen land, het vergroenen van gebouwen en het uitbreiden van de zonne-energiecapaciteit horen daarbij.

Klimaatneutraal in 2045

"We hebben snel duidelijkheid nodig voor 2024 omdat bedrijven er al geld voor hebben gereserveerd", zei Habeck. Hij voegde toe dat de plannen essentieel zijn om economische krimp tegen te gaan en op koers te blijven om in 2045 klimaatneutraal te zijn.

De Duitse minister van Financiƫn Christian Lindner komt later op maandag met een nieuw begrotingsplan. Daar wordt vrijdag over gedebatteerd.

Meer uit Financieel

PostNL krimpt postbezorging in, volgens FNV 2000 bezorgers minder

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht de komende tijd met veel minder postbezorgers te werken. Volgens vakbond FNV gaat het om een krimp met 2000 tot 3000 banen, bevestigt vakbondsbestuurder Pieter Beuzenberg na een bericht van het FD. Vanaf juli mag PostNL langer doen over het bezorgen van post en daardoor zijn er minder bezorgers nodig.

18 minuten geleden
Bitcoin stevent af op slechtste maand sinds 2022

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de bitcoin is dinsdag verder gedaald, waardoor de grootste digitale munt afstevent op de slechtste maand sinds 2022. In dat jaar vielen enkele cryptobedrijven om.

1 uur geleden
China beperkt import van Japanse bedrijven door spanningen

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft twintig Japanse bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd uit "nationale veiligheidszorgen". Het gaat om bedrijven die materieel maken dat zowel civiele als militaire doeleinden kan hebben, waaronder dochterondernemingen van Mitsubishi Heavy Industries en de Japanse ruimtevaartorganisatie. Twintig andere bedrijven, onder meer autofabrikant Subaru, zijn op een watchlist gezet en moeten strengere controles ondergaan wanneer zij naar China exporteren.

1 uur geleden
AEX-index veert licht op na onzekerheid rond heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag licht op na de kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump, nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een streep zette door veel van zijn importheffingen. De Amerikaanse president waarschuwde dat elk land dat "spelletjes wil spelen" met de uitspraak van het hof "te maken zal krijgen met een veel hoger tarief".

2 uur geleden
Minder nieuwe auto's verkocht in EU in januari, ook in Nederland

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in de Europese Unie is vorige maand afgenomen. In januari werden 799.625 nieuwe auto's verkocht, 3,9 procent minder vergeleken met dezelfde maand vorig jaar. Hiermee heeft de markt voor het tweede jaar op rij een moeilijke start gemaakt, meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden
Prijsverhogingen helpen eigenaar Douwe Egberts aan meer omzet

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.

3 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 procent van kracht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.

3 uur geleden