Duitse minister: klimaatplan gaat door ondanks begrotingsprobleem
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse klimaatplannen gaan de komende jaren gewoon door, verzekert economieminister Robert Habeck. De uitvoering ervan werd eerder deze maand onzeker nadat het constitutioneel hof had bepaald dat het gereserveerde geld niet op die manier voor de verduurzamingsmaatregelen mocht worden gebruikt. "We moeten een manier vinden om onze plannen door te laten gaan", zei Habeck in Berlijn na overleg met collega's van deelstaten.
De bewindsman van de Groenen voerde het overleg om zeker te zijn van de steun van zijn collega's. Eerder hadden de christendemocraten geprotesteerd tegen de dubieuze overheveling van 60 miljard euro vanuit een coronafonds naar een speciaal fonds voor bestrijding van klimaatproblemen. Het constitutioneel hof zette eerder deze maand een streep door deze constructie, waardoor de Duitse regering ineens in begrotingsproblemen raakte.
Minister Habeck heeft nu een lijst van plannen met topprioriteit gemaakt die hoe dan ook moeten doorgaan. Onder meer de stimulering van batterijproductie in eigen land, het vergroenen van gebouwen en het uitbreiden van de zonne-energiecapaciteit horen daarbij.
Klimaatneutraal in 2045
"We hebben snel duidelijkheid nodig voor 2024 omdat bedrijven er al geld voor hebben gereserveerd", zei Habeck. Hij voegde toe dat de plannen essentieel zijn om economische krimp tegen te gaan en op koers te blijven om in 2045 klimaatneutraal te zijn.
De Duitse minister van Financiën Christian Lindner komt later op maandag met een nieuw begrotingsplan. Daar wordt vrijdag over gedebatteerd.
Meer uit Financieel
HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
4 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
1 dag geleden