Duitse minister: heropening grens is belangrijk teken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft het heropenen van de grens met Luxemburg een "belangrijk teken" genoemd dat het reisverkeer in Europa stapsgewijs normaliseert. Bewindsman Heiko Maas deed die uitspraak tijdens een ontmoeting met zijn Luxemburgse collega Jean Asselborn bij een brug over de grensrivier de Moezel. Beide mannen droegen mondkapjes.
Veel grensovergangen tussen de buurlanden waren de afgelopen twee maanden dicht vanwege de coronacrisis. Bij overgangen die nog wel open waren, mochten alleen mensen doorrijden die een geldige reden hadden. Het ging dan bijvoorbeeld om vrachtvervoerders of medisch personeel.
Sinds middernacht mogen alle automobilisten de grens weer oversteken. Duitsland heeft ook de beperkingen versoepeld aan de grens met buurlanden Oostenrijk en Zwitserland. Die grenzen moeten op 15 juni helemaal heropenen. Maas zei zaterdag dat het de bedoeling is dat Europa uiteindelijk terugkeert "naar wat het voorheen was".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
2 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
2 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
5 uur geleden