Duitse minister: heropening grens is belangrijk teken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft het heropenen van de grens met Luxemburg een "belangrijk teken" genoemd dat het reisverkeer in Europa stapsgewijs normaliseert. Bewindsman Heiko Maas deed die uitspraak tijdens een ontmoeting met zijn Luxemburgse collega Jean Asselborn bij een brug over de grensrivier de Moezel. Beide mannen droegen mondkapjes.
Veel grensovergangen tussen de buurlanden waren de afgelopen twee maanden dicht vanwege de coronacrisis. Bij overgangen die nog wel open waren, mochten alleen mensen doorrijden die een geldige reden hadden. Het ging dan bijvoorbeeld om vrachtvervoerders of medisch personeel.
Sinds middernacht mogen alle automobilisten de grens weer oversteken. Duitsland heeft ook de beperkingen versoepeld aan de grens met buurlanden Oostenrijk en Zwitserland. Die grenzen moeten op 15 juni helemaal heropenen. Maas zei zaterdag dat het de bedoeling is dat Europa uiteindelijk terugkeert "naar wat het voorheen was".
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.
38 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Frankrijk bespreekt met Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Zweden en waarschijnlijk nog andere Europese landen hoe het zijn bescherming met kernwapens met hen kan delen. Ze zouden bijvoorbeeld samen kunnen gaan oefenen met Frankrijks nucleaire capaciteiten, opperde president Emmanuel Macron.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering zet een plan door om 38,3 miljard dollar (zo'n 32,3 miljard euro) te steken in een uitbreiding van de detentiecentra die immigratiedienst ICE gebruikt. Volgens overheidsfunctionarissen zal de uitbreiding deportaties van illegale immigranten versnellen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aangedrongen op een deal met Rusland. Als Zelensky niet nu in actie komt, mist hij een "geweldige kans" voor vrede, aldus Trump tegen verslaggevers bij het Witte Huis. Rusland wil volgens hem een deal sluiten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse troepen die in Europa zijn gelegerd, zullen niet snel elders nodig zijn, denken de Verenigde Staten. Als de VS ergens in de wereld moeten ingrijpen, zijn het vaak eenheden van thuis of uit andere delen van de wereld die daarvoor geschikter zijn, zegt onderminister Elbridge Colby op de veiligheidsconferentie in München.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie meldt dat het Harvard heeft aangeklaagd. De prestigieuze universiteit zou hebben geweigerd documenten over te dragen die verband houden met onderzoeken naar racisme bij de toelatingsprocedure.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een 50-jarige vrouw is in Frankrijk opgepakt na de vondst van twee pasgeboren baby's in een vriezer. Ze heeft toegegeven dat het haar kinderen zijn en dat zij ze heeft ingevroren, aldus het Franse openbaar ministerie.
4 uur geleden