Duitse minister: heropening grens is belangrijk teken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken heeft het heropenen van de grens met Luxemburg een "belangrijk teken" genoemd dat het reisverkeer in Europa stapsgewijs normaliseert. Bewindsman Heiko Maas deed die uitspraak tijdens een ontmoeting met zijn Luxemburgse collega Jean Asselborn bij een brug over de grensrivier de Moezel. Beide mannen droegen mondkapjes.
Veel grensovergangen tussen de buurlanden waren de afgelopen twee maanden dicht vanwege de coronacrisis. Bij overgangen die nog wel open waren, mochten alleen mensen doorrijden die een geldige reden hadden. Het ging dan bijvoorbeeld om vrachtvervoerders of medisch personeel.
Sinds middernacht mogen alle automobilisten de grens weer oversteken. Duitsland heeft ook de beperkingen versoepeld aan de grens met buurlanden Oostenrijk en Zwitserland. Die grenzen moeten op 15 juni helemaal heropenen. Maas zei zaterdag dat het de bedoeling is dat Europa uiteindelijk terugkeert "naar wat het voorheen was".
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft in een onlinebijeenkomst met EU-kopstukken uitgehaald naar Hezbollah. Die beweging zou zich inzetten voor Iraanse belangen en daarmee de "ineenstorting" van de Libanese staat dichterbij brengen.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De politie in New York onderzoekt of een incident met explosieven bij de ambtswoning van burgemeester Zohran Mamdani door terreurgroep Islamitische Staat geïnspireerd terrorisme is. Dat zei politiechef Jessica Tisch, die ook aangaf dat er vermoedelijk geen link is met de huidige oorlog tussen haar land en Iran.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, en voorzitter van de EU-leiders António Costa hebben landen in het Midden-Oosten bedankt voor "hun hulp en steun bij de repatriëring van tienduizenden Europese burgers die vastzaten in hun land" door de oorlog in Iran. Dat deden ze in een videogesprek met leiders en ministers van Jordanië, Egypte, Bahrein, Libanon, Syrië, Turkije, Armenië, Irak, Qatar, Koeweit, de Verenigde Arabische Emiraten, Saudi-Arabië en Oman.
1 uur geledenPAPHOS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft op Cyprus plannen aangekondigd voor een "louter defensieve" missie om de Straat van Hormuz te heropenen. Het is de bedoeling om vrachtschepen en tankers te escorteren "na het einde van de heetste fase van het conflict" in het Midden-Oosten, verklaarde hij na een ontmoeting met de leiders van Cyprus en Griekenland.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De nieuwe leider van Iran, Mojtaba Khamenei, kan rekenen op de steun van Irans bondgenoot Hezbollah. De Libanese beweging heeft maandag trouw gezworen aan Khamenei, die zijn door een Israëlische luchtaanval gedode vader opvolgt.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Het Libanese parlement heeft verkiezingen die gepland stonden voor mei twee jaar vooruitgeschoven. Dat meldt de voorzitter van het parlement, Nabih Berri. Van het staatsorgaan, dat bestaat uit 128 parlementariërs, stemden 76 leden voor.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot onmiddellijke de-escalatie in Libanon. Ook roept de EU Libanon en Israël op om via dialoog tot een veiligheidsakkoord te komen, zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
2 uur geleden