Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse minister Robert Habeck van Economische Zaken benadrukt dat er geen overhaaste beslissingen genomen moeten worden om de onrust in de auto-industrie te bezweren. Dat zei hij na afloop van een overleg met vertegenwoordigers uit de Duitse autosector. "Kortetermijnmaatregelen zouden alleen het effect hebben dat de markt tijdelijk wordt opgeblazen en daarna mogelijk weer instort", aldus de minister.
Habeck stelt dat het juist gaat om de langetermijnplanning, iets waarover volgens hem overeenstemming was tijdens het digitale overleg. "Onder die voorwaarde hebben we verschillende mogelijkheden besproken." Habeck noemt echter geen concrete steunmaatregelen, maar zegt wel in gesprek te blijven met de sector.
De Duitse autofabrikanten worstelen met tegenvallende verkoopcijfers en hoge kosten voor de overstap naar elektrisch rijden. Tegelijk stagneert ook de verkoop in het buitenland, vooral in China. Mercedes en BMW hebben hun winstvooruitzichten voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Ook Volkswagen kampt met grote financiƫle tegenslag door zwakke autoverkopen in Duitsland. Dat autoconcern is voor het eerst in zijn geschiedenis van plan Duitse fabrieken te sluiten.
Habeck zei voor het weekend al nieuwe steunmaatregelen te willen nemen om de verkoop van elektrische auto's aan te jagen. Zo wees hij op plannen om belastingvoordelen in te voeren voor elektrische bedrijfsauto's.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
5 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
6 uur geleden