Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie

Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse minister Robert Habeck van Economische Zaken benadrukt dat er geen overhaaste beslissingen genomen moeten worden om de onrust in de auto-industrie te bezweren. Dat zei hij na afloop van een overleg met vertegenwoordigers uit de Duitse autosector. "Kortetermijnmaatregelen zouden alleen het effect hebben dat de markt tijdelijk wordt opgeblazen en daarna mogelijk weer instort", aldus de minister.

Habeck stelt dat het juist gaat om de langetermijnplanning, iets waarover volgens hem overeenstemming was tijdens het digitale overleg. "Onder die voorwaarde hebben we verschillende mogelijkheden besproken." Habeck noemt echter geen concrete steunmaatregelen, maar zegt wel in gesprek te blijven met de sector.

De Duitse autofabrikanten worstelen met tegenvallende verkoopcijfers en hoge kosten voor de overstap naar elektrisch rijden. Tegelijk stagneert ook de verkoop in het buitenland, vooral in China. Mercedes en BMW hebben hun winstvooruitzichten voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Ook Volkswagen kampt met grote financiƫle tegenslag door zwakke autoverkopen in Duitsland. Dat autoconcern is voor het eerst in zijn geschiedenis van plan Duitse fabrieken te sluiten.

Habeck zei voor het weekend al nieuwe steunmaatregelen te willen nemen om de verkoop van elektrische auto's aan te jagen. Zo wees hij op plannen om belastingvoordelen in te voeren voor elektrische bedrijfsauto's.

Meer uit Financieel

Denktank: meer stroom wind en zon dan fossiele brandstoffen EU

LONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.

1 uur geleden
Ondernemersvereniging: positief dat heffingen Trump er niet komen

ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.

6 uur geleden
Beurzen in New York hard omhoog dankzij mogelijke Groenland-deal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.

6 uur geleden
Trump ziet af van heffingen om Groenland na 'raamwerk voor deal'

DAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

7 uur geleden
Hooggerechtshof kritisch over poging tot ontslag Fed-bestuurder

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Ubisoft reorganiseert en schrapt nieuwe Prince of Persia-game

PARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.

9 uur geleden
Opluchting op beurs in Amsterdam na speech Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.

10 uur geleden