Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie

Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse minister Robert Habeck van Economische Zaken benadrukt dat er geen overhaaste beslissingen genomen moeten worden om de onrust in de auto-industrie te bezweren. Dat zei hij na afloop van een overleg met vertegenwoordigers uit de Duitse autosector. "Kortetermijnmaatregelen zouden alleen het effect hebben dat de markt tijdelijk wordt opgeblazen en daarna mogelijk weer instort", aldus de minister.

Habeck stelt dat het juist gaat om de langetermijnplanning, iets waarover volgens hem overeenstemming was tijdens het digitale overleg. "Onder die voorwaarde hebben we verschillende mogelijkheden besproken." Habeck noemt echter geen concrete steunmaatregelen, maar zegt wel in gesprek te blijven met de sector.

De Duitse autofabrikanten worstelen met tegenvallende verkoopcijfers en hoge kosten voor de overstap naar elektrisch rijden. Tegelijk stagneert ook de verkoop in het buitenland, vooral in China. Mercedes en BMW hebben hun winstvooruitzichten voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Ook Volkswagen kampt met grote financiële tegenslag door zwakke autoverkopen in Duitsland. Dat autoconcern is voor het eerst in zijn geschiedenis van plan Duitse fabrieken te sluiten.

Habeck zei voor het weekend al nieuwe steunmaatregelen te willen nemen om de verkoop van elektrische auto's aan te jagen. Zo wees hij op plannen om belastingvoordelen in te voeren voor elektrische bedrijfsauto's.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

5 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

10 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

10 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

11 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

11 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

11 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

11 uur geleden