Duitse minister: geen overhaaste beslissingen voor auto-industrie
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De Duitse minister Robert Habeck van Economische Zaken benadrukt dat er geen overhaaste beslissingen genomen moeten worden om de onrust in de auto-industrie te bezweren. Dat zei hij na afloop van een overleg met vertegenwoordigers uit de Duitse autosector. "Kortetermijnmaatregelen zouden alleen het effect hebben dat de markt tijdelijk wordt opgeblazen en daarna mogelijk weer instort", aldus de minister.
Habeck stelt dat het juist gaat om de langetermijnplanning, iets waarover volgens hem overeenstemming was tijdens het digitale overleg. "Onder die voorwaarde hebben we verschillende mogelijkheden besproken." Habeck noemt echter geen concrete steunmaatregelen, maar zegt wel in gesprek te blijven met de sector.
De Duitse autofabrikanten worstelen met tegenvallende verkoopcijfers en hoge kosten voor de overstap naar elektrisch rijden. Tegelijk stagneert ook de verkoop in het buitenland, vooral in China. Mercedes en BMW hebben hun winstvooruitzichten voor dit jaar naar beneden bijgesteld. Ook Volkswagen kampt met grote financiële tegenslag door zwakke autoverkopen in Duitsland. Dat autoconcern is voor het eerst in zijn geschiedenis van plan Duitse fabrieken te sluiten.
Habeck zei voor het weekend al nieuwe steunmaatregelen te willen nemen om de verkoop van elektrische auto's aan te jagen. Zo wees hij op plannen om belastingvoordelen in te voeren voor elektrische bedrijfsauto's.
Meer uit Financieel
HAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank hebben de samenwerking met Venezuela weer opgestart. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF kondigt in een statement aan de betrekkingen met de regering van Venezuela onder het bewind van waarnemend president Delcy Rodríguez te hervatten. Daarmee legitimeren de instellingen de interim-regering verder en creëren ze nieuwe mogelijkheden voor financiële steun.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
9 uur geleden