Duitse minister gealarmeerd over 'coronasprong'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister Jens Spahn van Volksgezondheid slaat alarm over de "zorgwekkende sprong" in het aantal coronabesmettingen. De gezondheidszorg is nog niet overbelast, zei hij op een persconferentie in Berlijn. "We willen een exponentiële stijging voorkomen. Als we met 80 miljoen mensen samenwerken, zullen de kansen van het virus dramatisch afnemen."
De bewindsman wees erop dat de verslechterde situatie in Europa een risico vormt voor Duitsland, maar verwacht niet dat de grote aantallen van afgelopen voorjaar weer terugkomen. Spahn was kritisch over de "onwetende benadering" van sommige burgers tegenover de epidemie. Hij prees de autoriteiten in de hoofdstad, waar in sommige districten veel infecties voorkomen, voor het verder beperken van het nachtleven en sociale verkeer.
In Duitsland is het aantal nieuwe besmettingen met het coronavirus fors toegenomen, meldde het Robert Koch Instituut (RKI), het Duitse staatsinstituut voor volksgezondheid, eerder op de dag. Er zijn 4058 nieuwe gevallen geconstateerd, ruim 1200 meer dan de 2828 nieuwe coronabesmettingen die woensdag waren gemeld. Het totaalaantal besmettingen in Duitsland komt daarmee op 310.144.
Sterfgevallen
Er werden in Duitsland 16 nieuwe sterfgevallen als gevolg van Covid-19 opgetekend. Dat zijn er net zoveel als een dag eerder. Het totale dodental komt daarmee op 9578.
Het instituut sluit niet uit dat het aantal nieuwe gevallen de komende weken oploopt tot 10.000 per dag. Ook RKI-hoofd Lothar Wieler is zeer bezorgd en riep landgenoten op zich aan de regels te houden.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.
49 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.
4 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.
7 uur geledenASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump heeft Stephen Miller aangesteld als nieuwe stafchef. Dat meldt de Amerikaanse president op Truth Social. Miller, nu nog plaatsvervangend stafchef, vervangt Susie Wiles, die sinds januari 2025 die functie bekleedde. Wiles krijgt een functie binnen Trumps politieke organisatie. Miller vervangt haar vanaf komende maandag.
11 uur geledenBERLIJN (ANP) - Europa vraagt niet om een nieuwe veiligheidsordening, zoals de Verenigde Staten voorstellen, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Het probleem ligt volgens haar bij Rusland, dat blijft proberen de bestaande afspraken onderuit te halen. "We hebben al een Europese veiligheidsarchitectuur."
14 uur geleden