Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister gealarmeerd over 'coronasprong'

Duitse minister gealarmeerd over 'coronasprong'

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister Jens Spahn van Volksgezondheid slaat alarm over de "zorgwekkende sprong" in het aantal coronabesmettingen. De gezondheidszorg is nog niet overbelast, zei hij op een persconferentie in Berlijn. "We willen een exponentiële stijging voorkomen. Als we met 80 miljoen mensen samenwerken, zullen de kansen van het virus dramatisch afnemen."

De bewindsman wees erop dat de verslechterde situatie in Europa een risico vormt voor Duitsland, maar verwacht niet dat de grote aantallen van afgelopen voorjaar weer terugkomen. Spahn was kritisch over de "onwetende benadering" van sommige burgers tegenover de epidemie. Hij prees de autoriteiten in de hoofdstad, waar in sommige districten veel infecties voorkomen, voor het verder beperken van het nachtleven en sociale verkeer.

In Duitsland is het aantal nieuwe besmettingen met het coronavirus fors toegenomen, meldde het Robert Koch Instituut (RKI), het Duitse staatsinstituut voor volksgezondheid, eerder op de dag. Er zijn 4058 nieuwe gevallen geconstateerd, ruim 1200 meer dan de 2828 nieuwe coronabesmettingen die woensdag waren gemeld. Het totaalaantal besmettingen in Duitsland komt daarmee op 310.144.

Sterfgevallen

Er werden in Duitsland 16 nieuwe sterfgevallen als gevolg van Covid-19 opgetekend. Dat zijn er net zoveel als een dag eerder. Het totale dodental komt daarmee op 9578.

Het instituut sluit niet uit dat het aantal nieuwe gevallen de komende weken oploopt tot 10.000 per dag. Ook RKI-hoofd Lothar Wieler is zeer bezorgd en riep landgenoten op zich aan de regels te houden.

Meer uit Buitenland

Krant: Israël behandelt vechtpartij in Boeing als terreurincident

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische autoriteiten behandelen de vechtpartij tussen twee piloten in een vliegtuig als een "terreurincident", meldt een Israëlische functionaris aan de krant Haaretz. Er wordt ernstig rekening mee gehouden dat een van de twee piloten probeerde om het flydubai-toestel expres te laten neerstorten.

21 minuten geleden
EU-landen akkoord met omstreden versoepeling pesticiden

BRUSSEL (ANP) - Er is een voorlopig akkoord van de EU-lidstaten voor soepelere Europese regels voor onder meer bestrijdingsmiddelen. Ook Nederland stemde voor het pakket dat regels voor gewassen in de land- en tuinbouw versimpelt.

22 minuten geleden
Grote Europese operatie tegen witwasnetwerk en leden Hells Angels

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Duitsland is bezig met een grote operatie tegen een witwasnetwerk en leden van motorbende Hells Angels. Een deel van het onderzoek vindt plaats in Nederland, België en Bulgarije.

1 uur geleden
Brussel wil nieuw Europees communicatiesysteem voor nooddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil een nieuw systeem opbouwen waarmee nooddiensten binnen Europa beter, sneller en veiliger met elkaar kunnen overleggen in geval van brand, overstromingen, terroristische aanvallen of dreigingen van drones voor kritieke infrastructuur. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

1 uur geleden
Ooggetuigen zagen steekpartij tussen piloten in flydubai-toestel

TABUK (ANP) - Een van de piloten van een flydubai-vliegtuig dat woensdag is uitgeweken naar Saudi-Arabië heeft de ander neergestoken, melden ooggetuigen aan The Times of Israel. Volgens hen ontstond er een bloedige vechtpartij, waarbij passagiers hielpen om de aanvaller te overmeesteren.

1 uur geleden
Lagere straf voor Duitse activist na zware mishandeling betogers

BOEDAPEST (ANP/DPA) - De Duitse activist Maja T. heeft in Hongarije strafvermindering gekregen na een veroordeling voor mishandeling van vermeende extreemrechtse betogers in Boedapest. De gevangenisstraf is verlaagd van acht naar zeven jaar.

1 uur geleden
Pentagon: Amerikaanse militaire missie in Irak voorbij

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse militaire missie in Irak is volledig beëindigd volgens het Pentagon. De Verenigde Staten zullen nog wel trainingen geven en ondersteuning in inlichtingen bieden aan Irak.

2 uur geleden