Duitse minister gealarmeerd over 'coronasprong'
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister Jens Spahn van Volksgezondheid slaat alarm over de "zorgwekkende sprong" in het aantal coronabesmettingen. De gezondheidszorg is nog niet overbelast, zei hij op een persconferentie in Berlijn. "We willen een exponentiële stijging voorkomen. Als we met 80 miljoen mensen samenwerken, zullen de kansen van het virus dramatisch afnemen."
De bewindsman wees erop dat de verslechterde situatie in Europa een risico vormt voor Duitsland, maar verwacht niet dat de grote aantallen van afgelopen voorjaar weer terugkomen. Spahn was kritisch over de "onwetende benadering" van sommige burgers tegenover de epidemie. Hij prees de autoriteiten in de hoofdstad, waar in sommige districten veel infecties voorkomen, voor het verder beperken van het nachtleven en sociale verkeer.
In Duitsland is het aantal nieuwe besmettingen met het coronavirus fors toegenomen, meldde het Robert Koch Instituut (RKI), het Duitse staatsinstituut voor volksgezondheid, eerder op de dag. Er zijn 4058 nieuwe gevallen geconstateerd, ruim 1200 meer dan de 2828 nieuwe coronabesmettingen die woensdag waren gemeld. Het totaalaantal besmettingen in Duitsland komt daarmee op 310.144.
Sterfgevallen
Er werden in Duitsland 16 nieuwe sterfgevallen als gevolg van Covid-19 opgetekend. Dat zijn er net zoveel als een dag eerder. Het totale dodental komt daarmee op 9578.
Het instituut sluit niet uit dat het aantal nieuwe gevallen de komende weken oploopt tot 10.000 per dag. Ook RKI-hoofd Lothar Wieler is zeer bezorgd en riep landgenoten op zich aan de regels te houden.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR) - Het Nepalese energiebedrijf NEA heeft nog altijd hoop dat tientallen werkers die na de overstroming in het land vastzitten onder de grond nog in leven zijn. Het gaat om 46 mensen die in een "kamerachtig bouwwerk in de tunnel" van een waterkrachtcentrale moeten zitten, zegt Amshu Kiran Shahi van NEA. Verschillende zoekacties hebben nog niets opgeleverd.
32 minuten geledenWICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.
5 uur geledenLAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
8 uur geledenHONGKONG (ANP) - De bekende Hongkongse activist Joshua Wong heeft woensdag schuld bekend aan samenspanning met buitenlandse mogendheden. Hierdoor riskeert de 29-jarige Wong vele jaren extra gevangenisstraf. Op het misdrijf staat een maximumstraf van levenslang.
8 uur geleden