Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister dankt voetbalfans voor gedrag

Duitse minister dankt voetbalfans voor gedrag

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Herbert Reul van de deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft de voetbalfans in zijn regio bedankt voor hun "voorbeeldige gedrag" bij de herstart van het seizoen in de Bundesliga. "Ik moet iedereen een compliment maken. Het is gegaan zoals we hadden gehoopt."

Vooraf bestond de vrees dat supporters zouden gaan samenscholen in de buurt van het stadion, dan wel massaal de cafés zouden overlopen. Ook bestond vrees voor demonstraties van fans die niet willen dat er wordt gespeeld zolang er, vanwege de uitbraak van het nieuwe coronavirus, geen publiek bij mag.

"Veel mensen zijn op een zeer emotionele wijze betrokken bij de Bundesliga", zegt Reul. "Vooral in deze tijd heb ik daar alle begrip voor. Het is echter vooral nu van groot belang dat het gedrag van iedereen binnen de perken blijft. Dat is gebeurd. Ik heb in het verleden de 'ultra's' vaak bekritiseerd, nu maak ik ze een groot compliment. Laten we zo doorgaan."

In de betreffende regio, in Duitsland één van de zwaarst getroffene door het virus, speelden Borussia Dortmund, Fortuna Düsseldorf en 1. FC Köln het afgelopen weekeinde thuis.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

42 minuten geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

4 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

6 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

6 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

7 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

11 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

18 uur geleden