Duitse minister: compromis onmogelijk in rechtsstaatruzie Polen
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie kan in het conflict met Polen over de rechtsstaat geen concessies doen of een middenweg vinden. "We moeten erover praten, maar ik zie geen ruimte voor compromissen", zegt de Duitse minister van Europese Zaken.
De scheidende Duitse bondskanselier Angela Merkel riep vorige week nog op vooral met Polen in gesprek te blijven, wat haar onder andere in het Europees Parlement op felle kritiek kwam te staan. "Aan het eind van zo'n gesprek moeten we duidelijk uitspreken wat we hebben onderschreven toen we ons aansloten bij de EU", zegt Merkels minister Michael Roth. "Er is geen ruimte om daarop af te dingen."
Roth is van de sociaaldemocratische SPD, die als de regeringsvorming in Duitsland slaagt met Olaf Scholz de opvolger voor Merkel zal leveren.
Polen stelt dat Europese regels soms moeten wijken voor Pools recht. Dat heeft de EU in rep en roer gebracht, omdat het land daarmee morrelt aan een pijler van de rechtsorde, waarschuwt onder meer de Europese Commissie.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - Finland wil niet dat de VS toekomstige veiligheidsgaranties voor Oekraïne omschrijven als Artikel 5-achtig. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van diplomatieke communicatie.
11 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een "ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
10 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
10 uur geleden