Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister blij met vrijlating tieners uit Gazastrook

Duitse minister blij met vrijlating tieners uit Gazastrook

BERLIJN/TEL AVIV (ANP) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock heeft op X laten weten dat in de nacht van maandag op dinsdag twee Duitse tieners zijn vrijgelaten uit de Gazastrook. Zij werden door Hamas gegijzeld en behoorden tot de groep van elf gijzelaars die op dag vier van het staakt-het-vuren werd vrijgelaten.

"Na 52 dagen van lijden en wanhoop kan hun moeder hen weer omhelzen", schrijft Baerbock. "Ik denk aan de families die zich zorgen blijven maken. We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat ook jullie je dierbaren weer kunnen omhelzen."

De vrijgelaten tieners zijn twee broers van 13 en 16 jaar oud volgens een stichting die de families van gijzelaars bijstaat.

Persbureau DPA meldt dat inmiddels tien gijzelaars met Duitse paspoorten zijn vrijgelaten. Er zouden ook nog zo'n tien mensen met de Duitse nationaliteit vastzitten in de Gazastrook. In totaal gijzelde Hamas naar schatting zo'n 240 mensen uit Israël, van wie er 69 zijn vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

2 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

2 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

5 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

8 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

8 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

8 uur geleden