Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse minister blij met vrijlating tieners uit Gazastrook

Duitse minister blij met vrijlating tieners uit Gazastrook

BERLIJN/TEL AVIV (ANP) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock heeft op X laten weten dat in de nacht van maandag op dinsdag twee Duitse tieners zijn vrijgelaten uit de Gazastrook. Zij werden door Hamas gegijzeld en behoorden tot de groep van elf gijzelaars die op dag vier van het staakt-het-vuren werd vrijgelaten.

"Na 52 dagen van lijden en wanhoop kan hun moeder hen weer omhelzen", schrijft Baerbock. "Ik denk aan de families die zich zorgen blijven maken. We doen er alles aan om ervoor te zorgen dat ook jullie je dierbaren weer kunnen omhelzen."

De vrijgelaten tieners zijn twee broers van 13 en 16 jaar oud volgens een stichting die de families van gijzelaars bijstaat.

Persbureau DPA meldt dat inmiddels tien gijzelaars met Duitse paspoorten zijn vrijgelaten. Er zouden ook nog zo'n tien mensen met de Duitse nationaliteit vastzitten in de Gazastrook. In totaal gijzelde Hamas naar schatting zo'n 240 mensen uit Israël, van wie er 69 zijn vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

14 minuten geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

26 minuten geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

28 minuten geleden
Israël meldt grootste aanvallen op Libanon tot nu toe

BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische leger voert de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog, zegt de Arabischtalige woordvoerder van het leger. De aanvallen vinden plaats in verschillende delen van het land.

32 minuten geleden
Thailand bevestigt 3 doden door beschieting op Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/RTR) - Thailand heeft bevestigd dat er drie mensen zijn gedood bij een Iraanse beschieting van een vrachtschip op de Straat van Hormuz vorige maand. Eerder werden de opvarenden als vermist opgegeven. De Omaanse marine haalde twintig andere bemanningsleden veilig van boord.

57 minuten geleden
Trump: heffingen voor landen die Iran wapens leveren

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan invoerheffingen van 50 procent opleggen aan alle landen die wapens leveren aan Iran, meldt Donald Trump op Truth Social. Die maatregel gaat volgens hem per direct in. "Er zullen geen uitzonderingen zijn!"

1 uur geleden
Brussel roept Israël op te stoppen met aanvallen op Libanon

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie roept Israël opnieuw op de aanvallen in Libanon te stoppen, nu er een tijdelijk staakt-het-vuren is afgesproken in het Midden-Oosten. De VS en Israël hebben toegezegd Iran niet meer aan te vallen. Israël stelt dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon.

2 uur geleden