Duitse minister bezorgd over 'explosieve situatie' in VS
BERLIJN (RTR) - De Duitse minister van Defensie is bezorgd over de "explosieve" situatie in de Verenigde Staten. Annegret Kramp-Karrenbauer vreest dat de verkiezingen leiden tot een constitutionele crisis.
Kramp-Karrenbauer reageerde op het feit dat Trump eerder de overwinning uitriep en het tellen van de stemmen stil wil laten leggen via de rechter. "Dit is een erg explosieve situatie", zei Kramp-Karrenbauer op de Duitse tv-zender ZDF.
"Experts merken terecht op dat dit tot een constitutionele crisis kan leiden in de Verenigde Staten. En het is iets dat ons zeer zorgen moet baren." Volgens de minister lijkt het erop "dat de strijd om de legitimiteit van de uitslag is begonnen".
Ongeacht de uitslag, moet Europa meer op eigen benen "zelfvoorzienend" worden, vindt Kramp-Karrenbauer. "We zullen meer moeten doen voor onze eigen belangen, als Duitsland maar vooral samen met andere Europeanen."
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas wil dit najaar de sancties tegen Rusland fors uitbreiden. Ze zegt tegen de Duitse krant Die Welt met de omvangrijkste uitbreiding van de sanctielijst sinds het begin van de oorlog in Oekraïne te komen.
35 minuten geledenHANOI (ANP/RTR) - Vietnam wil het grote verschil tussen het aantal geboren jongens en meisjes terugdringen. In 2035 moeten er ongeveer 106 jongens per 100 meisjes worden geboren, wat geldt als de natuurlijke verhouding. Vorig jaar waren dat nog 110 jongens.
57 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse actrice Hayden Panettiere is op 36-jarige leeftijd overleden. Haar vertegenwoordiger heeft haar overlijden bevestigd aan ABC News. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
1 uur geledenMANDELIEU-LA-NAPOULE (ANP) - Tien mensen zijn zondagavond gewond geraakt bij een botsing tussen twee boten voor de Zuid-Franse kust. Drie van hen raakten zwaargewond. Hulpdiensten zoeken naar iemand die mogelijk wordt vermist, melden lokale media, waaronder Nice-Matin.
1 uur geledenKINSHASA (ANP) - De ebola-uitbraak in Congo heeft inmiddels 2325 mensen het leven gekost. Daarmee is het de dodelijkste uitbraak van het virus ooit in het land, blijkt zondag uit cijfers van de Congolese overheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het Pentagon opdracht gegeven gezamenlijke militaire oefeningen met Zuid-Korea "aanzienlijk" terug te schroeven, meldt hij op Truth Social. De oefeningen beginnen maandag en zijn onder meer bedoeld om de landen voor te bereiden op een eventueel conflict met Noord-Korea.
5 uur geledenMONSCHAU (ANP/DPA) - In de Duitse grensplaats Monschau zijn inwoners geëvacueerd vanwege de grote natuurbrand in de Belgische Hoge Venen. De autoriteiten hebben bewoners van zeventien huizen opgedragen onmiddellijk te vertrekken. Het gaat om maximaal dertig mensen.
7 uur geleden