Duitse minister Altmaier voelt zich beter na ziekenhuisbezoek
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier zegt op Twitter dat het nu veel beter met hem gaat, nadat hij maandagavond met spoed naar het ziekenhuis werd gebracht. Altmaier voelde zich tijdens een etentje met collega's niet goed en ging naar eigen zeggen "uit voorzorg" naar het ziekenhuis.
Op Twitter schrijft Altmaier dat hij blij is met alle beterschapswensen die hij heeft gekregen. Hij zegt dat hij na een lange werkdag tijdens een etentje onwel werd. "Maar de onderzoeken hebben de zorgen van mijn collega's niet bevestigd."
Bronnen hebben tegen de krant Bild gezegt dat Altmaier zich de hele dag al niet lekker voelde. Wat er precies aan de hand was, is nog niet bekend.
De 63-jarige minister is een belangrijke bondgenoot van bondskanselier Angela Merkel. Altmaier is sinds 1994 lid van de Bondsdag en is ook kandidaat in de komende verkiezingen, van 26 september.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
9 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een door de Franse regering gecharterd Air France-vliegtuig dat onderweg was naar de Verenigde Arabische Emiraten moest donderdagavond omkeren vanwege raketvuur in het gebied. Dat schrijft transportminister Philippe Tabarot op X. "Deze situatie weerspiegelt de instabiliteit in de regio en de complexiteit van repatriëringsoperaties."
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir claimt dat sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen van zaterdag zijn begonnen het grootste deel van de Iraanse luchtafweer is uitgeschakeld. Het gaat volgens hem om 80 procent van de luchtafweerinstallaties en daarnaast ook om 60 procent van de lanceerinrichtingen voor de Iraanse ballistische raketten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Kristi Noem vertrekt als minister van Binnenlandse Veiligheid, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Ze wordt eind maart opgevolgd door Markwayne Mullin, de Republikeinse senator van Oklahoma. Het is niet duidelijk waarom Noem vertrekt.
5 uur geleden