
Duitse minister: alle hulp beschikbaar voor scheepsbrand Ameland
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft hulp aangeboden bij de bestrijding van de brand op het autoschip voor de kust van Ameland. "Op dit moment moeten de experts een bergingsplan maken. Duitsland zal alles ter beschikking stellen wat kan helpen", schrijft de minister van Milieu Steffi Lemke donderdag op X, voorheen Twitter.
Duitsland is al van meet af aan betrokken bij de rampenbestrijding. De gespecialiseerde hulpverleners van het Duitse Havariekommando voeren woensdagochtend al uit en hebben geholpen bij het koelen van de Fremantle Highway. De minister zegt "in gedachten" bij de hulpverleners te zijn die de brand moeten bestrijden.
Volgens de kustwacht is het vooralsnog niet mogelijk om de brand in het schip te blussen omdat gevreesd wordt dat het schip door het bluswater uit balans raakt. De brand bemoeilijkt ook het wegslepen van het schip, dat met bijna 3000 auto's onderweg was van het Duitse Bremerhaven naar Egypte en vervolgens Singapore.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.
50 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.
54 minuten geledenOREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Den Haag verwelkomt sancties van de Nederlandse regering tegen Israël. Ammar Hijazi looft met name de verklaring tot persona non grata van de extremistische Israëlische ministers Bezalel Smotrich en Itamar Ben-Gvir. De regering deed dat in juli in navolging van enkele andere westerse landen. Dat de twee ons land niet in mogen, moet worden verwerkt in de administratie van de Schengenzone en dat is nu afgerond.
3 uur geleden