Duitse minister: 400 kinderen uit Moria zijn slechts eerste stap
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer werkt aan een plan om meer migranten van Lesbos te halen. Hij noemt het ophalen van 400 minderjarigen die in het uitgebrande kamp Moria verbleven "een eerste stap".
"Ik vind het persoonlijk heel belangrijk dat we een snelle oplossing vinden voor families met kinderen", zei Seehofer vrijdagavond in Berlijn. De CSU-politicus laat weten dat Duitsland, dat momenteel het EU-voorzitterschap bekleedt, samen met de Europese Commissie daarvoor werkt aan een brief aan de EU-landen. Hoeveel gezinnen met kinderen er op Lesbos verblijven is volgens hem niet bekend.
Duitsland en Frankrijk kwamen eerder overeen dat een aantal EU-landen vierhonderd minderjarigen die zonder begeleiding in Moria verbleven, gaat overnemen. Ook Nederland doet mee en neemt vijftig alleenstaande asielkinderen voor zijn rekening. Het Nederlandse kabinet is tevens bereid nog eens vijftig personen op te nemen uit gezinnen met minderjarige kinderen.
"Deze vreselijke brand zou voor ons allemaal, in heel Europa, een waarschuwing moeten zijn dat de omstandigheden echt substantieel moeten veranderen. Als federale overheid zullen we er alles aan doen om dit te bereiken", aldus Seehofer.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
41 minuten geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.
5 uur geleden