Duitse minister: 400 kinderen uit Moria zijn slechts eerste stap
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Horst Seehofer werkt aan een plan om meer migranten van Lesbos te halen. Hij noemt het ophalen van 400 minderjarigen die in het uitgebrande kamp Moria verbleven "een eerste stap".
"Ik vind het persoonlijk heel belangrijk dat we een snelle oplossing vinden voor families met kinderen", zei Seehofer vrijdagavond in Berlijn. De CSU-politicus laat weten dat Duitsland, dat momenteel het EU-voorzitterschap bekleedt, samen met de Europese Commissie daarvoor werkt aan een brief aan de EU-landen. Hoeveel gezinnen met kinderen er op Lesbos verblijven is volgens hem niet bekend.
Duitsland en Frankrijk kwamen eerder overeen dat een aantal EU-landen vierhonderd minderjarigen die zonder begeleiding in Moria verbleven, gaat overnemen. Ook Nederland doet mee en neemt vijftig alleenstaande asielkinderen voor zijn rekening. Het Nederlandse kabinet is tevens bereid nog eens vijftig personen op te nemen uit gezinnen met minderjarige kinderen.
"Deze vreselijke brand zou voor ons allemaal, in heel Europa, een waarschuwing moeten zijn dat de omstandigheden echt substantieel moeten veranderen. Als federale overheid zullen we er alles aan doen om dit te bereiken", aldus Seehofer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Britse soldaten in Afghanistan "de geweldigste van alle strijders" genoemd. Hij reageert op de woede van de Britse premier Keir Starmer over Trumps recente uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-troepen in de strijd in Afghanistan die zich achter het front zouden hebben verschuild.
19 minuten geledenWASHINGTON/ABU DHABI (ANP/AFP) - De volgende ronde van gesprekken tussen Oekraïense en Russische delegaties onder leiding van Amerikaanse collega's is 1 februari in Abu Dhabi, aldus een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Er waren vrijdag en zaterdag directe gesprekken tussen Oekraïners en Russen samen met Amerikanen.
36 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend (lokale tijd) door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, bevestigen de autoriteiten na berichtgeving door Amerikaanse media. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
4 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
4 uur geleden