Duitse middenvelder Khedira beëindigt voetballoopbaan
BERLIJN (ANP) - Sami Khedira stopt met voetballen. Dat maakte de 34-jarige Duitse middenvelder bekend tijdens een persconferentie bij zijn club Hertha BSC.
Khedira maakte deel uit van de Duitse selectie die in 2014 in Brazilië de wereldtitel veroverde. Hij voetbalde eerder achtereenvolgens voor VfB Stuttgart, Real Madrid en Juventus. Khedira werd in zijn loopbaan vaak geplaagd door blessures.
"Ik vind het ongelooflijk moeilijk. Vijftien jaar profvoetbal hebben hun sporen nagelaten. Ik ben er absoluut van overtuigd dat dit de juiste beslissing is. De pijn is heel erg groot, maar uiteindelijk weegt mijn dankbaarheid zwaarder", aldus Khedira, die de WK-finale tegen Argentinië aan zich voorbij moest laten gaan. De middenvelder had een basisplaats, maar haakte in de warming-up af met een kuitblessure en werd vervangen door Christoph Kramer.
Khedira kwam tot 77 interlands voor Duitsland.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
38 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
46 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
3 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Hekkensluiter Willem II heeft tegen PEC Zwolle het derde punt van dit Eredivisieseizoen gepakt. In Tilburg werd het vrijdagavond 1-1. Het betekent ook het eerste punt sinds de terugkeer van trainer Jurgen Streppel. Hij vervangt de in oktober ontslagen John Stegeman en begon een week geleden met een 7-0-nederlaag bij PSV. PEC, dat ook een trainerswissel onderging, heeft nu 12 punten uit twaalf wedstrijden en staat voorlopig dertiende.
16 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft vrijdag met 5-1 gewonnen van Roda JC en is daarmee uitgelopen op de ranglijst in de eerste divisie. De koploper heeft 35 punten na veertien wedstrijden. Nummer 2 VVV-Venlo speelde met 1-1 gelijk tegen Jong PSV en heeft 29 punten. Tristan van Gilst had met drie doelpunten een groot aandeel in de overwinning van Heracles. Ook topscorer van de eerste divisie Jean-Paul N'Djoli was met twee doelpunten belangrijk.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk moet het in de Nations League stellen zonder Ousmane Dembélé. De aanvaller van Paris Saint-Germain is nog altijd geblesseerd aan zijn hamstring en is vrijdag niet opgenomen in de selectie van bondscoach Zinédine Zidane. Aanvoerder Kylian Mbappé, die de vorige interlandperiode grotendeels miste vanwege een blessure, is wel weer beschikbaar voor het nationale elftal.
18 uur geleden