Duitse media melden ontslag trainer Letsch bij VfL Bochum
BOCHUM (ANP/DPA) - Thomas Letsch is niet langer de hoofdtrainer van VfL Bochum. Dat melden Duitse media, waaronder Bild. Letsch verruilde in september 2022 Vitesse voor de club uit zijn vaderland. Bochum verloor zaterdag met 2-1 van FC Köln en staat nog maar één plaats boven de degradatiezone. Van de laatste zes wedstrijden verloor de ploeg er vijf.
In Keulen leidde Bochum met 1-0, maar verloor door doelpunten in de 90e minuut en de extra tijd. Met nog zes duels te gaan heeft de ploeg nog 3 punten voorsprong op Mainz dat op de zestiende plaats staat. FC Köln, op de zeventiende plaats, heeft het gat verkleind tot 4 punten. Alleen Darmstadt staat nog verder achterop.
In Duitsland degraderen de onderste twee ploegen rechtstreeks. De nummer 16 speelt een play-off tegen een ploeg uit de Tweede Bundesliga. Letsch behoedde de ploeg vorig seizoen voor degradatie en kende met Bochem een goede eerste competitiehelft. Dit kalenderjaar won de ploeg pas twee keer.
Voormalig Bochum-aanvaller Stefan Kuntz wordt in Duitse media genoemd als mogelijke opvolger. De club zwijgt voorlopig nog.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
7 uur geleden