Duitse media: dinsdag geen stemming meer over bondskanselier
BERLIJN (ANP/AFP) - Het Duitse parlement, de Bondsdag, houdt dinsdag geen tweede stemronde over de benoeming van een bondskanselier, melden Duitse media. Friedrich Merz van de CDU kreeg dinsdagochtend onvoldoende steun om de volgende regeringsleider te worden. Het is nog niet duidelijk wanneer de Bondsdag opnieuw gaat stemmen.
Het was voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog dat een aantredende bondskanselier er niet in slaagde om in de eerste stemronde parlementaire steun te krijgen. Merz' regeringscoalitie heeft met 328 zetels voldoende parlementariërs om de benodigde 316 stemmen te behalen. Hij kreeg 310 stemmen.
Als de Bondsdag geen bondskanselier goedkeurt, kan president Frank-Walter Steinmeier besluiten om nieuwe verkiezingen uit te schrijven. De radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD) pleit hiervoor. De AfD werd bij de verkiezingen in februari de tweede partij van Duitsland, maar werd door andere partijen uitgesloten van deelname aan een eventuele regering.
Meer uit Buitenland
KROKSTADELVA (ANP) - Bij een grote brand in de Noorse stad Krokstadelva zijn tientallen huizen verloren gegaan. De brandweer krijgt de brand volgens de Noorse krant Aftenposten moeilijk onder controle door een combinatie van een hellend terrein, droge begroeiing, dichte bebouwing en een harde, van richting veranderende wind.
42 minuten geledenCARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenCLACTON (ANP/AFP) - De Britse politicus Nigel Farage moet het tijdens de tussentijdse parlementsverkiezingen in Clacton volgende maand opnemen tegen 33 tegenstanders. Dat is volgens de lokale gemeenteraad, die de verkiezingen organiseert, waarschijnlijk een record. Farage trad expres af als parlementslid om zich opnieuw verkiesbaar te kunnen stellen, na groeiende kritiek rond zijn financiën.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos vanwege de grote bosbranden die op dit moment woeden in Canada. De rook hiervan is naar het noordoosten van de Verenigde Staten toe gewaaid, "waardoor de Verenigde Staten onnodig worden blootgesteld aan smerige, vervuilde en ongezonde lucht, waarvan de kwaliteit gevaarlijk en totaal onacceptabel is", aldus Trump.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft Israël opnieuw opgeroepen af te zien van de uitbreiding van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dat meldt de diplomatieke dienst van de EU (EEAS).
7 uur geledenTAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.
10 uur geledenKEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.
11 uur geleden