Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse media: Bosch schrapt nog eens honderden banen

Duitse media: Bosch schrapt nog eens honderden banen

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Bosch schrapt nog eens tot vijfhonderd banen. Het gaat om de derde aankondiging van een reorganisatie in enkele weken tijd, melden Duitse media. Dit keer raakt de ingreep arbeidsplaatsen bij een onderdeel dat elektrische besturingssystemen maakt voor de auto-industrie.

Eerder deze maand zei Bosch al 1200 banen te gaan schrappen in de software- en elektronicadivisie. In december achtte de onderneming tot 1500 banen bij een onderdelentak overbodig. Naar eigen zeggen staat Bosch "voor aanzienlijk grotere uitdagingen dan verwacht", werd al door het bedrijf naar buiten gebracht.

Autofabrikanten merken dat de vraag naar auto's vertraagt en passen daarop hun productie aan. Dat heeft direct impact op een toeleverancier als Bosch. Branchegenoot ZF Friederichshafen besloot onlangs ook al om in te grijpen. Bij dat bedrijf moeten waarschijnlijk twee fabrieken sluiten, waardoor volgens een woordvoerder van de ondernemingsraad tot 12.000 banen kunnen komen te vervallen.

Meer uit Financieel

Jeansmerk Levi's bij dalers op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Jeansmerk Levi Strauss stond donderdag bij de dalers op de beurzen in New York. De bekende spijkerbroekenfabrikant presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde voor de tweede keer op rij de omzetverwachting voor het hele jaar. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. De winstverwachting viel echter wat tegen en beleggers lijken de resultaten aan te grijpen om winst te nemen in het aandeel. Het aandeel Levi's, dat dit jaar 18 procent in waarde is gestegen, werd ruim 4 procent lager gezet.

1 uur geleden
Sjoerdsma ziet na bezoek China dat bedrijfsleven aan de slag moet

SHANGHAI (ANP) - China moet zijn handelsoverschot aanpakken, maar ook Nederland en Europa moeten aan de slag. Tot die slotsom komt minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) na drie dagen op economische missie in China.

1 uur geleden
Maersk vaart weer door Rode Zee en Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk laat schepen tussen het Midden-Oosten en de Amerikaanse oostkust weer via het Suezkanaal varen. Hiermee zet de containerrederij een nieuwe stap in het herstel van de scheepvaartroutes door de Rode Zee.

1 uur geleden
Meer vakantiehuisjes geboekt na WK-uitschakeling Oranje

DEN HAAG (ANP) - Verschillende aanbieders van vakantiehuisjes zien een toename van het aantal boekingen na de uitschakeling van Oranje op het WK voetbal. Mensen stemmen hun vakantie steeds meer af op de actualiteit en weersvoorspellingen, zegt bestuurder Robert van Veen van Natuurhuisje.

3 uur geleden
Porsche verkoopt fors minder auto's, 911 blijft populair

STUTTGART (ANP) - Porsche heeft in de eerste helft van 2026 veel minder auto's verkocht dan in dezelfde periode een jaar eerder. Vooral in Noord-Amerika, China en in thuisland Duitsland daalde het aantal verkochte Porsches. De bekende Porsche 911 werd wel meer verkocht dan vorig jaar in deze periode.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met komst digitale euro

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de komst van de digitale euro. 416 Europarlementariƫrs stemden voor en 169 tegen. De onderhandelingen tussen het Parlement en de lidstaten kunnen nu beginnen.

3 uur geleden
NVM: prijzen stijgen verder als verkoopgolf huurhuizen afneemt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen lopen verder op als er een dip komt in het aanbod doordat er minder voormalige huurhuizen te koop worden gezet, het zogeheten uitponden. Dat verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal werd een recordaantal bestaande woningen te koop gezet. Toch liep de gemiddelde verkoopprijs op tot een nieuwe recordhoogte van ruim 506.000 euro.

3 uur geleden