Duitse media: Bosch schrapt nog eens honderden banen
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Bosch schrapt nog eens tot vijfhonderd banen. Het gaat om de derde aankondiging van een reorganisatie in enkele weken tijd, melden Duitse media. Dit keer raakt de ingreep arbeidsplaatsen bij een onderdeel dat elektrische besturingssystemen maakt voor de auto-industrie.
Eerder deze maand zei Bosch al 1200 banen te gaan schrappen in de software- en elektronicadivisie. In december achtte de onderneming tot 1500 banen bij een onderdelentak overbodig. Naar eigen zeggen staat Bosch "voor aanzienlijk grotere uitdagingen dan verwacht", werd al door het bedrijf naar buiten gebracht.
Autofabrikanten merken dat de vraag naar auto's vertraagt en passen daarop hun productie aan. Dat heeft direct impact op een toeleverancier als Bosch. Branchegenoot ZF Friederichshafen besloot onlangs ook al om in te grijpen. Bij dat bedrijf moeten waarschijnlijk twee fabrieken sluiten, waardoor volgens een woordvoerder van de ondernemingsraad tot 12.000 banen kunnen komen te vervallen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vijf grote kantoren voor gerechtsdeurwaarders zijn akkoord met afspraken die mensen met problematische schulden sneller duidelijkheid moeten geven. Ze beloven bij voorbaat akkoord te gaan met schuldregelingen. Dit zorgt voor rust bij mensen die aan een oplossing werken voor hun financiële problemen, is het idee.
2 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
13 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
14 uur geleden