Duitse media: Bosch schrapt nog eens honderden banen
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Bosch schrapt nog eens tot vijfhonderd banen. Het gaat om de derde aankondiging van een reorganisatie in enkele weken tijd, melden Duitse media. Dit keer raakt de ingreep arbeidsplaatsen bij een onderdeel dat elektrische besturingssystemen maakt voor de auto-industrie.
Eerder deze maand zei Bosch al 1200 banen te gaan schrappen in de software- en elektronicadivisie. In december achtte de onderneming tot 1500 banen bij een onderdelentak overbodig. Naar eigen zeggen staat Bosch "voor aanzienlijk grotere uitdagingen dan verwacht", werd al door het bedrijf naar buiten gebracht.
Autofabrikanten merken dat de vraag naar auto's vertraagt en passen daarop hun productie aan. Dat heeft direct impact op een toeleverancier als Bosch. Branchegenoot ZF Friederichshafen besloot onlangs ook al om in te grijpen. Bij dat bedrijf moeten waarschijnlijk twee fabrieken sluiten, waardoor volgens een woordvoerder van de ondernemingsraad tot 12.000 banen kunnen komen te vervallen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.
3 uur geledenZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.
4 uur geleden