Duitse marine en politie gaan explosies Nord Stream onderzoeken
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse marine en politie gaan onderzoek doen naar de explosies bij de onderzeese gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 in de Oostzee van twee weken geleden. Duitsland heeft een mijnenveger gestuurd en een politieschip met duikers. Er zijn sterke vermoedens van sabotage aan de pijpleidingen die lopen van Rusland naar Duitsland.
Door de explosies ontstonden lekkages en zijn grote hoeveelheden gas vrijgekomen. Ook Denemarken en Zweden voeren onderzoeken uit. De lekken in de pijpleidingen zijn in de buurt van het Deense eiland Bornholm. De Duitse politieduikers gaan foto's maken van de schade.
Rusland vindt dat het betrokken moet worden bij het onderzoek. Het gebied was afgesloten, waardoor de uitbaters van de leidingen geen onderzoek konden doen. Het Kremlin sprak eerder van een "terroristische actie" tegen Nord Stream en heeft westerse landen, met name de Verenigde Staten, ervan beschuldigd achter de explosies te zitten. In het Westen zijn er juist verdenkingen dat Rusland zelf de pijpleidingen heeft gesaboteerd om zo de energiecrisis in Europa verder te vergroten.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
1 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
6 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
13 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
20 uur geleden