Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse marine en politie gaan explosies Nord Stream onderzoeken

Duitse marine en politie gaan explosies Nord Stream onderzoeken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse marine en politie gaan onderzoek doen naar de explosies bij de onderzeese gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 in de Oostzee van twee weken geleden. Duitsland heeft een mijnenveger gestuurd en een politieschip met duikers. Er zijn sterke vermoedens van sabotage aan de pijpleidingen die lopen van Rusland naar Duitsland.

Door de explosies ontstonden lekkages en zijn grote hoeveelheden gas vrijgekomen. Ook Denemarken en Zweden voeren onderzoeken uit. De lekken in de pijpleidingen zijn in de buurt van het Deense eiland Bornholm. De Duitse politieduikers gaan foto's maken van de schade.

Rusland vindt dat het betrokken moet worden bij het onderzoek. Het gebied was afgesloten, waardoor de uitbaters van de leidingen geen onderzoek konden doen. Het Kremlin sprak eerder van een "terroristische actie" tegen Nord Stream en heeft westerse landen, met name de Verenigde Staten, ervan beschuldigd achter de explosies te zitten. In het Westen zijn er juist verdenkingen dat Rusland zelf de pijpleidingen heeft gesaboteerd om zo de energiecrisis in Europa verder te vergroten.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement blijft in Straatsburg ondanks energiecrisis

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.

32 minuten geleden
Kallas: geen sprake van terugkeer naar oude situatie met Rusland

KURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.

55 minuten geleden
Italië roept op tot vrijlating Italiaanse flotilla-opvarenden

ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".

2 uur geleden
Uitkleden Rode Plein-parade sterkt Oekraïne-bondgenoten

KURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.

2 uur geleden
Verdachte Londen was bekend bij preventieprogramma terrorisme

LONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.

2 uur geleden
Khamenei: Amerikaanse plannen verijdeld, nieuw hoofdstuk begint

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.

2 uur geleden
Eigen 'Hormuz-coalitie' VS kan mogelijk Litouwen verwelkomen

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen denkt erover zich aan te sluiten bij de eigen 'Hormuz-coalitie' waar de Verenigde Staten aan werken. Het kleine NAVO-land neemt ook deel aan de oorspronkelijke Hormuz-coalitie die onder Brits-Franse leiding wil helpen bij het weer op gang brengen van de scheepvaart door de geblokkeerde Straat van Hormuz.

3 uur geleden