Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse marine en politie gaan explosies Nord Stream onderzoeken

Duitse marine en politie gaan explosies Nord Stream onderzoeken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse marine en politie gaan onderzoek doen naar de explosies bij de onderzeese gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 in de Oostzee van twee weken geleden. Duitsland heeft een mijnenveger gestuurd en een politieschip met duikers. Er zijn sterke vermoedens van sabotage aan de pijpleidingen die lopen van Rusland naar Duitsland.

Door de explosies ontstonden lekkages en zijn grote hoeveelheden gas vrijgekomen. Ook Denemarken en Zweden voeren onderzoeken uit. De lekken in de pijpleidingen zijn in de buurt van het Deense eiland Bornholm. De Duitse politieduikers gaan foto's maken van de schade.

Rusland vindt dat het betrokken moet worden bij het onderzoek. Het gebied was afgesloten, waardoor de uitbaters van de leidingen geen onderzoek konden doen. Het Kremlin sprak eerder van een "terroristische actie" tegen Nord Stream en heeft westerse landen, met name de Verenigde Staten, ervan beschuldigd achter de explosies te zitten. In het Westen zijn er juist verdenkingen dat Rusland zelf de pijpleidingen heeft gesaboteerd om zo de energiecrisis in Europa verder te vergroten.

Meer uit Buitenland

Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

42 minuten geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

1 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

1 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

2 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

4 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

4 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

5 uur geleden