Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse luchtvaartmaatschappij haalt Duitsers in Israël op

Duitse luchtvaartmaatschappij haalt Duitsers in Israël op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Condor plant twee speciale vluchten om zondag Duitse burgers uit Israël te evacueren. De operatie verloopt in nauw overleg met het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

De twee Airbus-vliegtuigen, met een capaciteit van iets minder dan vijfhonderd passagiers in totaal, zullen vertrekken vanuit de Jordaanse stad Akaba in de buurt van de Israëlische grens. Volgens Berlijn zijn er ruim 100.000 Duitsers in Israël. Dat is "meer dan andere landen", aldus buitenlandminister Annalena Baerbock.

Ondertussen is Lufthansa begonnen met het overbrengen van Duitse burgers uit Israël naar Duitsland als onderdeel van de repatriëringsoperatie door het Duitse buitenlandministerie. Een eerste vlucht met 372 Duitse staatsburgers aan boord vertrok donderdag van Tel Aviv naar Frankfurt.

Lufthansa

De vlucht werd georganiseerd nadat sommige luchtvaartmaatschappijen hun diensten van en naar Israël hadden opgeschort en de beschikbare stoelen bezet begonnen te raken. Het ministerie van Buitenlandse Zaken draagt bijna de helft van de kosten.

In totaal zijn er vier speciale vluchten van Lufthansa gepland om Duitse burgers en hun familieleden van Israël naar München en Frankfurt te vliegen.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Rusland heeft aanval uitgevoerd bij grens met Polen

KYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen.

17 minuten geleden
CSU-leider steunt Merz als leider van christendemocratisch blok

BERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.

1 uur geleden
Dode en tientallen vermisten na zinken veerboot bij Vanuatu

PORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.

3 uur geleden
Honderden arrestaties bij herdenking slachtoffers Pinochet

SANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.

3 uur geleden
Houthi's melden aanval op militaire basis in Saudi-Arabië

SHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.

3 uur geleden
Indonesische veerboot met bijna 250 opvarenden in problemen

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.

3 uur geleden
Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

12 uur geleden