
Duitse luchtvaartbranche: 80 doden bij vliegtuigcrashes in 2023
BERLIJN (ANP/DPA) - Wereldwijd zijn tachtig mensen afgelopen jaar omgekomen tijdens vliegtuigcrashes, meldt de Duitse brancheorganisatie Bundesverband der Deutschen Luftverkehrswirtschaft (BDL). Dit is volgens de koepel het op een na laagste aantal doden sinds 1970.
De meeste doden tijdens een vliegtuigcrash in 2023 vielen in Nepal in januari. Alle 72 passagiers en personeelsleden kwamen daarbij om. Het toestel stortte vlak voor de landing in de toeristische plaats Pokhara neer. De crash was het gevolg van een fout van de piloten, staat in een rapport van een onderzoekscommissie die door de Nepalese regering was aangesteld. In de Europese Unie waren volgens BDL geen vliegtuigongelukken.
De Duitse organisatie keek naar passagiersvliegtuigen met een capaciteit van minstens veertien stoelen en naar vrachtvluchten. Data over ongelukken met kleinere vliegtuigen waren volgens BDL niet beschikbaar. Bij de vrachtvluchten hebben zich geen dodelijke crashes voorgedaan, aldus de branchevereniging. Ongelukken met militaire toestellen zijn niet meegenomen in het rapport.
Het lijkt erop dat vliegen veiliger is geworden sinds 1970. Volgens de Internationale Burgerluchtvaartorganisatie (ICAO) van de Verenigde Naties zijn afgelopen jaar wereldwijd 4,6 miljard passagiers door de lucht vervoerd. Dat zijn veertien keer zoveel mensen vergeleken met 1970. In de jaren 90 gingen nog meer dan duizend mensen per jaar dood tijdens een crash met een vliegtuig.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven zijn donderdag hoger geëindigd in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De koersen veerden op nadat Nvidia had bekendgemaakt 5 miljard euro te investeren in branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken.
13 minuten geledenTOKIO (ANP) - Het Japanse chemiebedrijf Mitsubishi Gas Chemical (MGC) heeft de bouw van een fabriek in Rotterdam tijdelijk stilgelegd. De kosten zijn sterk opgelopen en het concern wil het project opnieuw beoordelen. Daarbij onderzoekt MGC ook of het nog zin heeft om door te gaan met de nieuwe fabriek.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft Dan Katz, een hooggeplaatste functionaris van het Amerikaanse ministerie van Financiën, voorgedragen voor de op een na hoogste positie bij het internationale instituut voor financiële stabiliteit. De benoeming van Katz als eerste plaatsvervangend directeur-generaal moet nog worden goedgekeurd door de bestuursraad van het IMF.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel maakte donderdag een koerssprong van ruim 24 procent op de beurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat AI-chipbedrijf Nvidia 5 miljard dollar gaat investeren in Intel, in ruil voor aandelen. De twee chipbedrijven gaan onder meer samen chips ontwikkelen voor computers en datacenters.
2 uur geledenELLESBOROUGH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Britse premier Keir Starmer hebben hun technologiepact officieel ondertekend. De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk spreken daarin af samen te werken aan onderzoek naar kunstmatige intelligentie, quantumcomputers en kernenergie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett, de economisch adviseur van het Witte Huis en president Donald Trump, heeft de renteverlaging van de Federal Reserve verwelkomd als een "goede eerste stap". De Amerikaanse koepel van centrale banken verlaagde woensdag voor de eerste keer dit jaar de leenkosten in de Verenigde Staten, met een kwart procentpunt.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipontwikkelaar Nvidia belegt 5 miljard dollar in aandelen van branchegenoot Intel. De twee bedrijven gaan ook samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken, maakte Nvidia bekend.
4 uur geleden