Duitse luchthavenvereniging ADV: stakingen zijn meedogenloos
BERLIJN (ANP) - De Duitse vereniging voor luchthavens ADV is niet te spreken over stakingen op Duitse luchthavens van de afgelopen tijd. Ook voor vrijdag hebben vakbonden personeel opgeroepen de hele dag het werk neer te leggen. "Dergelijke stakingen hebben enorme gevolgen", stelt ADV-directeur Ralph Beisel, voor zowel luchthavens als reizigers.
Vakbonden zijn al tijden verwikkeld in een cao-conflict met werkgevers. Dat gaat over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.
Het grondpersoneel van de luchthavens in Keulen, Stuttgart en Karlsruhe legt vrijdag het werk neer. Ook op op het vliegveld van Düsseldorf wordt gestaakt, een populaire luchthaven voor Nederlandse reizigers. Daar verwacht ADV dat de meeste passagiers hinder zullen ondervinden van de staking, in totaal zo’n 43.500. Volgens de vereniging zijn inmiddels 361 vluchten geannuleerd.
Uitval
Vakbond Verdi heeft al gezegd dat reizigers rekening moeten houden met vertragingen, lange wachttijden en uitval van vluchten. Beisel noemt deze gevolgen voor passagiers "ernstig". "Momenteel is er sprake van grote meedogenloosheid. Ook morgen worden meer dan 89.000 passagiers getroffen door annuleringen en vertragingen. Luchtvaartmaatschappijen hebben in totaal 681 vluchtverbindingen geannuleerd."
Ook wordt er volgens Beisel "volledig voorbijgegaan aan het feit dat luchtvaartmaatschappijen en luchthavens net aan het herstellen zijn van de diepste crisis in de luchtvaart". Daarmee verwijst hij naar de coronacrisis, toen de gehele sector stil lag omdat veel mensen niet met het vliegtuig konden reizen vanwege wereldwijde reisbeperkingen.
Meer uit Financieel
XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
5 uur geleden