Duitse luchthavenvereniging ADV: stakingen zijn meedogenloos
BERLIJN (ANP) - De Duitse vereniging voor luchthavens ADV is niet te spreken over stakingen op Duitse luchthavens van de afgelopen tijd. Ook voor vrijdag hebben vakbonden personeel opgeroepen de hele dag het werk neer te leggen. "Dergelijke stakingen hebben enorme gevolgen", stelt ADV-directeur Ralph Beisel, voor zowel luchthavens als reizigers.
Vakbonden zijn al tijden verwikkeld in een cao-conflict met werkgevers. Dat gaat over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.
Het grondpersoneel van de luchthavens in Keulen, Stuttgart en Karlsruhe legt vrijdag het werk neer. Ook op op het vliegveld van Düsseldorf wordt gestaakt, een populaire luchthaven voor Nederlandse reizigers. Daar verwacht ADV dat de meeste passagiers hinder zullen ondervinden van de staking, in totaal zo’n 43.500. Volgens de vereniging zijn inmiddels 361 vluchten geannuleerd.
Uitval
Vakbond Verdi heeft al gezegd dat reizigers rekening moeten houden met vertragingen, lange wachttijden en uitval van vluchten. Beisel noemt deze gevolgen voor passagiers "ernstig". "Momenteel is er sprake van grote meedogenloosheid. Ook morgen worden meer dan 89.000 passagiers getroffen door annuleringen en vertragingen. Luchtvaartmaatschappijen hebben in totaal 681 vluchtverbindingen geannuleerd."
Ook wordt er volgens Beisel "volledig voorbijgegaan aan het feit dat luchtvaartmaatschappijen en luchthavens net aan het herstellen zijn van de diepste crisis in de luchtvaart". Daarmee verwijst hij naar de coronacrisis, toen de gehele sector stil lag omdat veel mensen niet met het vliegtuig konden reizen vanwege wereldwijde reisbeperkingen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
2 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Hongarije kan geen aanspraak meer maken op ruim 1 miljard euro aan fondsen van de Europese Unie voor armere regio's. Het land heeft volgens de Europese Commissie te weinig werk gemaakt van hervormingen die de rechtsstaat moesten versterken en corruptie moeten tegengaan. Dat had de Hongaarse regering onder leiding van premier Viktor Orbán voor het einde van 2025 moeten doen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.
14 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.
18 uur geleden