Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse luchthavenvereniging ADV: stakingen zijn meedogenloos

Duitse luchthavenvereniging ADV: stakingen zijn meedogenloos

BERLIJN (ANP) - De Duitse vereniging voor luchthavens ADV is niet te spreken over stakingen op Duitse luchthavens van de afgelopen tijd. Ook voor vrijdag hebben vakbonden personeel opgeroepen de hele dag het werk neer te leggen. "Dergelijke stakingen hebben enorme gevolgen", stelt ADV-directeur Ralph Beisel, voor zowel luchthavens als reizigers.

Vakbonden zijn al tijden verwikkeld in een cao-conflict met werkgevers. Dat gaat over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.

Het grondpersoneel van de luchthavens in Keulen, Stuttgart en Karlsruhe legt vrijdag het werk neer. Ook op op het vliegveld van Düsseldorf wordt gestaakt, een populaire luchthaven voor Nederlandse reizigers. Daar verwacht ADV dat de meeste passagiers hinder zullen ondervinden van de staking, in totaal zo’n 43.500. Volgens de vereniging zijn inmiddels 361 vluchten geannuleerd.

Uitval

Vakbond Verdi heeft al gezegd dat reizigers rekening moeten houden met vertragingen, lange wachttijden en uitval van vluchten. Beisel noemt deze gevolgen voor passagiers "ernstig". "Momenteel is er sprake van grote meedogenloosheid. Ook morgen worden meer dan 89.000 passagiers getroffen door annuleringen en vertragingen. Luchtvaartmaatschappijen hebben in totaal 681 vluchtverbindingen geannuleerd."

Ook wordt er volgens Beisel "volledig voorbijgegaan aan het feit dat luchtvaartmaatschappijen en luchthavens net aan het herstellen zijn van de diepste crisis in de luchtvaart". Daarmee verwijst hij naar de coronacrisis, toen de gehele sector stil lag omdat veel mensen niet met het vliegtuig konden reizen vanwege wereldwijde reisbeperkingen.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

5 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

7 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

7 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

9 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

10 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

12 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

12 uur geleden