Duitse luchthavenvereniging ADV: stakingen zijn meedogenloos
BERLIJN (ANP) - De Duitse vereniging voor luchthavens ADV is niet te spreken over stakingen op Duitse luchthavens van de afgelopen tijd. Ook voor vrijdag hebben vakbonden personeel opgeroepen de hele dag het werk neer te leggen. "Dergelijke stakingen hebben enorme gevolgen", stelt ADV-directeur Ralph Beisel, voor zowel luchthavens als reizigers.
Vakbonden zijn al tijden verwikkeld in een cao-conflict met werkgevers. Dat gaat over een hoger loon en een verbetering van de arbeidsvoorwaarden voor onder meer beveiligers en bagageafhandelaars.
Het grondpersoneel van de luchthavens in Keulen, Stuttgart en Karlsruhe legt vrijdag het werk neer. Ook op op het vliegveld van Düsseldorf wordt gestaakt, een populaire luchthaven voor Nederlandse reizigers. Daar verwacht ADV dat de meeste passagiers hinder zullen ondervinden van de staking, in totaal zo’n 43.500. Volgens de vereniging zijn inmiddels 361 vluchten geannuleerd.
Uitval
Vakbond Verdi heeft al gezegd dat reizigers rekening moeten houden met vertragingen, lange wachttijden en uitval van vluchten. Beisel noemt deze gevolgen voor passagiers "ernstig". "Momenteel is er sprake van grote meedogenloosheid. Ook morgen worden meer dan 89.000 passagiers getroffen door annuleringen en vertragingen. Luchtvaartmaatschappijen hebben in totaal 681 vluchtverbindingen geannuleerd."
Ook wordt er volgens Beisel "volledig voorbijgegaan aan het feit dat luchtvaartmaatschappijen en luchthavens net aan het herstellen zijn van de diepste crisis in de luchtvaart". Daarmee verwijst hij naar de coronacrisis, toen de gehele sector stil lag omdat veel mensen niet met het vliegtuig konden reizen vanwege wereldwijde reisbeperkingen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.
14 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.
43 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.
3 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.
15 uur geleden