Duitse luchthavens: circa 700 vluchten vervallen door stakingen
BERLIJN (ANP/DPA) - Door de stakingen van beveiligers op de luchthavens van Düsseldorf, Hamburg en Keulen-Bonn op donderdag en vrijdag komen ongeveer zevenhonderd vluchten te vervallen. Dat zegt de Duitse brancheorganisatie voor luchthavens ADV. Door de acties zullen ook bijna 100.000 passagiers geraakt worden, aldus de ADV.
De stakingen zijn uitgeroepen door de vakbond Verdi omdat onderhandelingen met werkgevers tot nu toe niets hebben opgeleverd. Die gaan onder meer over toeslagen voor nacht- en weekenddiensten.
Beveiligers van Duitse luchthavens staakten vorige maand ook al. Die staking ontregelde het vliegverkeer fors, waarbij veel vluchten kwamen te vervallen en tienduizenden reizigers werden getroffen. Ook grondpersoneel legde in maart het werk neer. Dat gebeurde onder meer in Düsseldorf, waar ook veel Nederlandse reizigers op het vliegtuig stappen.
Ook spoorwegstaking
Volgens de ADV zijn sinds begin dit jaar door acties op Duitse luchthavens al meer dan 900.000 passagiers getroffen omdat vluchten werden geannuleerd of omdat ze moesten omboeken. De brancheorganisatie heeft al vaker haar ergernis uitgesproken over de stakingen.
Overigens krijgen reizigers in Duitsland vrijdag ook te maken met een staking op de spoorwegen. In maart legde een landelijke staking in de transportsector vrijwel het gehele openbaar vervoer in Duitsland plat.
Op de grote Londense luchthaven Heathrow hebben beveiligers ook nieuwe acties gepland. Volgens de Britse vakbond Unite wordt in mei het werk nog eens acht dagen neergelegd om eisen voor betere arbeidsvoorwaarden kracht bij te zetten.
Meer uit Buitenland
DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.
49 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de parlementaire verkiezingen gewonnen. Dat meldt de kiescommissie van het Noord-Europese land na telling van alle kiesdistricten. In reactie op die verkiezingswinst kondigde premier Ulf Kristersson van de liberaal-conservatieve Gematigde Uniepartij op X zijn vertrek aan.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement roept de Europese Commissie en de EU-lidstaten op de Europese buitengrenzen beter te beschermen, door onder meer extra geld vrij te maken voor infrastructuur aan de buitengrenzen. Daarbij kan aan hekken worden gedacht. Daarnaast moet de EU-grensbewakingsdienst Frontex meer capaciteit krijgen, stelt het parlement in een verklaring die donderdag met 339 stemmen voor en 225 tegen is aangenomen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Nieuwe Amerikaanse sancties tegen Rusland gaan het lastiger maken om tot een vredesakkoord in Oekraïne te komen, meldt het Kremlin. De Verenigde Staten namen woensdag een ingrijpend sanctiepakket tegen Rusland aan. "Het valt in de categorie onvriendelijke daden", aldus woordvoerder Dmitri Peskov.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen verwelkomd om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de Europese Unie te maken. Hij zei tijdens een toespraak in het Europees Parlement dat Canada en de EU samen sterker staan en van elkaar kunnen profiteren.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Palestijnse Autoriteit heeft felle kritiek geuit op het besluit van de VS om geen visa te verlenen aan haar functionarissen. De Palestijnse president Mahmoud Abbas en andere functionarissen kunnen hierdoor niet aanwezig zijn bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York volgende week.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De VN-missie in Iran stelt dat er "redelijke gronden" zijn om aan te nemen dat de Verenigde Staten verantwoordelijk waren voor dodelijke aanvallen op een school en een sportcomplex afgelopen februari in Iran. Deze daden worden beschouwd als mogelijke oorlogsmisdaden.
3 uur geleden