Duitse lobbygroep: tekort aan vakkrachten op kritiek niveau
BERLIJN (ANP/DPA) - Het tekort aan vakkrachten in de Duitse economie heeft een kritiek niveau bereikt. Dat zegt de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK). Volgens een nieuw rapport van de lobbygroep kan de helft van de bedrijven openstaande vacatures niet invullen.
DIHK zegt dat het tekort aan gekwalificeerd personeel in bijna alle sectoren en beroepsgroepen speelt. De organisatie stelt dat er momenteel ongeveer 1,8 miljoen vacatures niet ingevuld kunnen worden. Dat zou de Duitse economie tientallen miljarden aan verloren inkomsten kosten.
In het rapport werd gekeken naar meer dan 22.000 bedrijven in de grootste economie van Europa. Door personeelstekorten moeten vier op de tien bedrijven hun dienstverlening beperken of bestellingen afslaan, aldus DIHK.
Herscholing
Duitsland kampt met een forse vergrijzing waardoor de krapte op de arbeidsmarkt nog sterker wordt vergroot. De Duitse regering heeft maatregelen aangekondigd om het makkelijker te maken voor vakbekwame buitenlanders om te komen werken in het land.
Bondskanselier Olaf Scholz zei in augustus nog dat het tekort aan vakkrachten een van de grootste uitdagingen van Duitsland is. Volgens Scholz moet Duitsland dan ook alles doen om ervoor te zorgen dat jongeren goed beroepsgericht worden opgeleid en dat mensen herscholing krijgen.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
16 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
1 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
1 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
5 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
17 uur geleden