Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse landbouwminister: voedselzekerheid belangrijk voor vrede

Duitse landbouwminister: voedselzekerheid belangrijk voor vrede

BERLIJN (ANP/DPA) - De zekerheid van voldoende voedsel is van groot belang voor vrede in de wereld. Dat heeft de Duitse landbouwminister gezegd op een internationale landbouwconferentie in Berlijn. Minister Cem Özdemir wees daarbij onder meer op de onrust op de wereldwijde voedselmarkt door de oorlog in Oekraïne en de impact van klimaatverandering op de productie van levensmiddelen.

"De zekerheid van voedsel levert een bijdrage aan wereldvrede", zei Özdemir op de landbouwconferentie die wordt bijgewoond ministers en andere vertegenwoordigers uit ongeveer zeventig landen. Hij stelde dat een tiende van de wereldbevolking kampt met honger en ondervoeding.

Volgens Özdemir is het belangrijk dat landen samenwerken met het delen van kennis om zo voedselveiligheid te garanderen en dat landen ook voedsel met elkaar delen. "Door anderen te helpen, helpen we ook onszelf met internationale veiligheid."

Afrika

Door de oorlog in Oekraïne is de export van landbouwgoederen uit dat land naar de rest van de wereld ontregeld. Oekraïne is een van de grootste producenten van landbouwproducten zoals graan ter wereld. Ook zorgen overstromingen en extreme hitte door klimaatverandering voor uitdagingen bij de voedselproductie.

Door de oorlog in Oekraïne gingen bijvoorbeeld de prijzen van graan en zonnebloemolie fors omhoog omdat er tekorten ontstonden. Dat zorgde met name in armere landen in Afrika voor problemen door meer honger en armoede. De landbouwcommissaris van de Afrikaanse Unie wees in Berlijn dan ook op de schokken voor Afrikaanse landen door Oekraïne en het belang van samenwerking bij voedselzekerheid.

Meer uit Financieel

Zweden schaft vliegtaks af om luchtvaartsector te ondersteunen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse regering heeft een streep gezet door een belasting op vliegen. Ze wil daarmee de verzwakte luchtvaartsector ondersteunen. De vliegtaks werd in 2018 ingevoerd, hetzelfde jaar waarin de Zweedse activist Greta Thunberg haar eerste klimaatprotest hield.

15 minuten geleden
NVRD: Recyclers niet gered met vrijwillige afspraken

DEN HAAG (ANP) - Recyclingbedrijven zijn niet gered met vrijwillige afspraken, vindt de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD). Een woordvoerder noemt de afspraak van een reeks bedrijven om jaarlijks 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen "een mooie geste" die de recyclers niet genoeg zekerheid geeft om investeringen te doen.

1 uur geleden
Reeks grote bedrijven spreekt af gerecycled plastic in te kopen

DEN HAAG (ANP) - Een groep bedrijven heeft afgesproken om jaarlijks minstens 115.000 ton gerecycled plastic in te kopen. Dat is de belangrijkste uitkomst van de 'plastictafel' waaraan brancheorganisaties, enkele natuurorganisaties en drie ministeries de afgelopen weken overlegden over de kringloopeconomie. Onder meer Coca-Cola, Unilever, Kraft Heinz en Nestlé staan op de lijst met bedrijven.

1 uur geleden
Vleesverwerker Vion lijdt opnieuw jaarverlies

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft vorig jaar opnieuw afgesloten met een verlies. Het bedrijf uit Boxtel maakte veel kosten voor een reorganisatie waarbij het zich voor een groot deel terugtrekt uit Duitsland. Daarnaast kampten de slachthuizen van Vion met hogere inkoopprijzen voor dieren, terwijl de concurrentie toenam vanuit landen waar goedkoper gewerkt kan worden.

1 uur geleden
Schijnbedrijven en katvangers gebruikt voor financiële fraude

DEN HAAG (ANP) - Criminelen maken op grote schaal gebruik van schijnbedrijven en katvangers om het financiële stelsel te misbruiken, concludeert de Financial Intelligence Unit (FIU) na onderzoek. "Achter ogenschijnlijk legale bedrijfsstructuren gaan complexe witwaspraktijken, belastingfraude en zelfs financiering van terrorisme schuil."

1 uur geleden
Vaker negatieve stroomprijzen door zonnig en winderig voorjaar

DEN HAAG (ANP) - Energieproducenten hadden het afgelopen halfjaar vaker te maken met negatieve stroomprijzen, meldt Energieopwek.nl. Daarbij moeten ze zelf betalen om stroom kwijt te kunnen. Het aantal zonnepanelen en windmolens in Nederland is gegroeid en ze leverden door de felle zon en harde wind vaak meer elektriciteit op dan op dat moment nodig was.

2 uur geleden
Tata Steel Nederland krimpt raad van bestuur in

VELSEN-NOORD (ANP) - Tata Steel Nederland heeft zijn raad van bestuur ingekrompen van vijf naar vier functies. De stap maakt deel uit van een bredere reorganisatie. De staalfabrikant kondigde dat "transformatieprogramma" in april aan en zei daarbij ook veel banen te schrappen om winstgevender te worden.

4 uur geleden