Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse landbouwminister: voedselzekerheid belangrijk voor vrede

Duitse landbouwminister: voedselzekerheid belangrijk voor vrede

BERLIJN (ANP/DPA) - De zekerheid van voldoende voedsel is van groot belang voor vrede in de wereld. Dat heeft de Duitse landbouwminister gezegd op een internationale landbouwconferentie in Berlijn. Minister Cem Özdemir wees daarbij onder meer op de onrust op de wereldwijde voedselmarkt door de oorlog in Oekraïne en de impact van klimaatverandering op de productie van levensmiddelen.

"De zekerheid van voedsel levert een bijdrage aan wereldvrede", zei Özdemir op de landbouwconferentie die wordt bijgewoond ministers en andere vertegenwoordigers uit ongeveer zeventig landen. Hij stelde dat een tiende van de wereldbevolking kampt met honger en ondervoeding.

Volgens Özdemir is het belangrijk dat landen samenwerken met het delen van kennis om zo voedselveiligheid te garanderen en dat landen ook voedsel met elkaar delen. "Door anderen te helpen, helpen we ook onszelf met internationale veiligheid."

Afrika

Door de oorlog in Oekraïne is de export van landbouwgoederen uit dat land naar de rest van de wereld ontregeld. Oekraïne is een van de grootste producenten van landbouwproducten zoals graan ter wereld. Ook zorgen overstromingen en extreme hitte door klimaatverandering voor uitdagingen bij de voedselproductie.

Door de oorlog in Oekraïne gingen bijvoorbeeld de prijzen van graan en zonnebloemolie fors omhoog omdat er tekorten ontstonden. Dat zorgde met name in armere landen in Afrika voor problemen door meer honger en armoede. De landbouwcommissaris van de Afrikaanse Unie wees in Berlijn dan ook op de schokken voor Afrikaanse landen door Oekraïne en het belang van samenwerking bij voedselzekerheid.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

4 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

4 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

5 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

6 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

9 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

9 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

10 uur geleden