Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse landbouw vreest omzetverlies van 1 miljard door MKZ

Duitse landbouw vreest omzetverlies van 1 miljard door MKZ

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landbouwsector vreest nu al een omzetverlies van 1 miljard euro door de recente uitbraak van mond- en klauwzeer (MKZ) in de oostelijke deelstaat Brandenburg. Dat zegt de Duitse landbouworganisatie DRV. Door die uitbraak hebben het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Korea en Mexico al een verbod op de import van rund- en varkensvlees en andere dierlijke producten uit Duitsland ingevoerd.

DRV-voorman Jörg Migende spreekt van een "alarmerend" cijfer en zegt dat er alles aan moet worden gedaan om verdere verspreiding van MKZ te voorkomen. Volgens hem vermijden sommige Europese bedrijven door onzekerheid zelfs de import van goederen uit heel Duitsland en dus niet alleen producten uit het gebied van de uitbraak.

Het is de eerste constatering van MKZ in Duitsland sinds 1988. Het virus veroorzaakt blaren en koorts bij koeien, schapen, varkens en andere evenhoevige dieren en een klein deel van de besmette dieren overlijdt door de ziekte. MKZ kan zich ook via mensen verspreiden.

Tweede MKZ-uitbraak

Migende zegt dat het belangrijk is dat het "vertrouwen in de hoge normen van de Duitse vlees- en zuivelindustrie geen langdurige schade oploopt door de uitbraak", want daar is volgens hem geen aanleiding toe.

Inmiddels zijn er zorgen dat er een tweede MKZ-uitbraak is in het oosten van Duitsland. Volgens de Duitse autoriteiten, die geen exacte locatie noemden, zijn de mogelijk besmette dieren al geruimd en worden de karkassen nu getest op de ziekte. Het gebied van de mogelijke uitbraak is afgesloten van de buitenwereld.

De Duitse landbouwminister Cem Özdemir verklaarde donderdag nog dat maatregelen om verdere besmettingen te voorkomen prioriteit hebben en dat boeren met een MKZ-uitbraak financiële hulp van de overheid zullen krijgen.

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

1 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

2 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

2 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

3 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

4 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

4 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

4 uur geleden