Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse landbouw vreest omzetverlies van 1 miljard door MKZ

Duitse landbouw vreest omzetverlies van 1 miljard door MKZ

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landbouwsector vreest nu al een omzetverlies van 1 miljard euro door de recente uitbraak van mond- en klauwzeer (MKZ) in de oostelijke deelstaat Brandenburg. Dat zegt de Duitse landbouworganisatie DRV. Door die uitbraak hebben het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Korea en Mexico al een verbod op de import van rund- en varkensvlees en andere dierlijke producten uit Duitsland ingevoerd.

DRV-voorman Jörg Migende spreekt van een "alarmerend" cijfer en zegt dat er alles aan moet worden gedaan om verdere verspreiding van MKZ te voorkomen. Volgens hem vermijden sommige Europese bedrijven door onzekerheid zelfs de import van goederen uit heel Duitsland en dus niet alleen producten uit het gebied van de uitbraak.

Het is de eerste constatering van MKZ in Duitsland sinds 1988. Het virus veroorzaakt blaren en koorts bij koeien, schapen, varkens en andere evenhoevige dieren en een klein deel van de besmette dieren overlijdt door de ziekte. MKZ kan zich ook via mensen verspreiden.

Tweede MKZ-uitbraak

Migende zegt dat het belangrijk is dat het "vertrouwen in de hoge normen van de Duitse vlees- en zuivelindustrie geen langdurige schade oploopt door de uitbraak", want daar is volgens hem geen aanleiding toe.

Inmiddels zijn er zorgen dat er een tweede MKZ-uitbraak is in het oosten van Duitsland. Volgens de Duitse autoriteiten, die geen exacte locatie noemden, zijn de mogelijk besmette dieren al geruimd en worden de karkassen nu getest op de ziekte. Het gebied van de mogelijke uitbraak is afgesloten van de buitenwereld.

De Duitse landbouwminister Cem Özdemir verklaarde donderdag nog dat maatregelen om verdere besmettingen te voorkomen prioriteit hebben en dat boeren met een MKZ-uitbraak financiële hulp van de overheid zullen krijgen.

Meer uit Financieel

Kosten parkeerapps en -automaten terecht in boetes verwerkt

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.

7 minuten geleden
Minder treinen van en naar Nederland door Belgische staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en België. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.

16 minuten geleden
Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

1 uur geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

1 uur geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

1 uur geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

4 uur geleden