Duitse kwekersvereniging deelt eerste cannabis uit aan leden
GANDERKESEE (ANP/DPA/BELGA) - Een kwekersvereniging van cannabis in het noordwesten van Duitsland heeft zaterdag, voor zover bekend, voor het eerst in het land porties van de drug uitgedeeld aan zijn leden. Sinds 1 juli mogen cannabisliefhebbers in Duitsland legaal privéclubs oprichten met maximaal vijfhonderd leden om cannabis te kweken, onder hun leden te verdelen en samen te consumeren.
De cannabisclub in Ganderkesee, niet ver van Bremen, is naar eigen zeggen de eerste club in Duitsland die een legale cannabisoogst heeft binnengehaald. Bij de Duitse autoriteiten is ook geen andere club bekend die eerder is begonnen met oogsten.
De eerste persoon die legaal een paar gram ophaalde in de club was Michael Jaskulewicz. Hij beschreef de ervaring als "een absoluut geweldig gevoel". Hij gebruikte de drug in de jaren negentig al, maar was ermee gestopt nadat hij verontreinigde marihuana van een straatdealer had gekocht, vertelde hij.
Zwarte markt
Het doel van de veranderingen in Duitsland is de zwarte markt tegen te gaan en gezondheidsrisico's te verminderen. "Elke gram die we nu uitdelen is een gram die niet op de zwarte markt wordt gekocht", zei een woordvoerder van de club.
Duitsland versoepelde dit jaar ook de regels voor persoonlijke cannabisconsumptie. Sinds 1 april mogen volwassenen er tot 25 gram marihuana bij zich hebben, terwijl ze thuis maximaal 50 gram mogen bewaren en hoogstens drie planten mogen kweken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV wil dat werkgevers moeders meer ondersteunen na de geboorte van een kind. De vakbond stelt wekelijkse gesprekken met leidinggevenden voor, meer betrokkenheid van de bedrijfsarts en een zogeheten mum-buddy, een ervaren collega die ook vertrouwenspersoon is.
40 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Zo'n vijftig winkels van slijterijketen Gall & Gall blijven vrijdag dicht omdat medewerkers het werk opnieuw neerleggen, stelt FNV. De vakbond is ontevreden met het eindbod van Gall & Gall voor een nieuwe cao. Vooral in de regio's Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven zouden veel vestigingen gesloten blijven.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
2 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
13 uur geleden