Duitse kwekersvereniging deelt eerste cannabis uit aan leden
GANDERKESEE (ANP/DPA/BELGA) - Een kwekersvereniging van cannabis in het noordwesten van Duitsland heeft zaterdag, voor zover bekend, voor het eerst in het land porties van de drug uitgedeeld aan zijn leden. Sinds 1 juli mogen cannabisliefhebbers in Duitsland legaal privéclubs oprichten met maximaal vijfhonderd leden om cannabis te kweken, onder hun leden te verdelen en samen te consumeren.
De cannabisclub in Ganderkesee, niet ver van Bremen, is naar eigen zeggen de eerste club in Duitsland die een legale cannabisoogst heeft binnengehaald. Bij de Duitse autoriteiten is ook geen andere club bekend die eerder is begonnen met oogsten.
De eerste persoon die legaal een paar gram ophaalde in de club was Michael Jaskulewicz. Hij beschreef de ervaring als "een absoluut geweldig gevoel". Hij gebruikte de drug in de jaren negentig al, maar was ermee gestopt nadat hij verontreinigde marihuana van een straatdealer had gekocht, vertelde hij.
Zwarte markt
Het doel van de veranderingen in Duitsland is de zwarte markt tegen te gaan en gezondheidsrisico's te verminderen. "Elke gram die we nu uitdelen is een gram die niet op de zwarte markt wordt gekocht", zei een woordvoerder van de club.
Duitsland versoepelde dit jaar ook de regels voor persoonlijke cannabisconsumptie. Sinds 1 april mogen volwassenen er tot 25 gram marihuana bij zich hebben, terwijl ze thuis maximaal 50 gram mogen bewaren en hoogstens drie planten mogen kweken.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden