Duitse kwekersvereniging deelt eerste cannabis uit aan leden
GANDERKESEE (ANP/DPA/BELGA) - Een kwekersvereniging van cannabis in het noordwesten van Duitsland heeft zaterdag, voor zover bekend, voor het eerst in het land porties van de drug uitgedeeld aan zijn leden. Sinds 1 juli mogen cannabisliefhebbers in Duitsland legaal privéclubs oprichten met maximaal vijfhonderd leden om cannabis te kweken, onder hun leden te verdelen en samen te consumeren.
De cannabisclub in Ganderkesee, niet ver van Bremen, is naar eigen zeggen de eerste club in Duitsland die een legale cannabisoogst heeft binnengehaald. Bij de Duitse autoriteiten is ook geen andere club bekend die eerder is begonnen met oogsten.
De eerste persoon die legaal een paar gram ophaalde in de club was Michael Jaskulewicz. Hij beschreef de ervaring als "een absoluut geweldig gevoel". Hij gebruikte de drug in de jaren negentig al, maar was ermee gestopt nadat hij verontreinigde marihuana van een straatdealer had gekocht, vertelde hij.
Zwarte markt
Het doel van de veranderingen in Duitsland is de zwarte markt tegen te gaan en gezondheidsrisico's te verminderen. "Elke gram die we nu uitdelen is een gram die niet op de zwarte markt wordt gekocht", zei een woordvoerder van de club.
Duitsland versoepelde dit jaar ook de regels voor persoonlijke cannabisconsumptie. Sinds 1 april mogen volwassenen er tot 25 gram marihuana bij zich hebben, terwijl ze thuis maximaal 50 gram mogen bewaren en hoogstens drie planten mogen kweken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Hobbypluimveefokkers maken zich zorgen over de impact van maatregelen tegen de vogelgriep. Omdat zij vanwege afschermplichten de afgelopen vijf jaar nauwelijks nog iets met hun dieren mochten doen, stoppen steeds meer fokkers ermee. Dit meldt voorzitter Jan Dirk Nijkamp van Kleindier Liefhebbers Nederland (KLN), de landelijke vereniging van houders die kleine dieren als hobby houden.
9 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
5 uur geleden