Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse kwekersvereniging deelt eerste cannabis uit aan leden

Duitse kwekersvereniging deelt eerste cannabis uit aan leden

GANDERKESEE (ANP/DPA/BELGA) - Een kwekersvereniging van cannabis in het noordwesten van Duitsland heeft zaterdag, voor zover bekend, voor het eerst in het land porties van de drug uitgedeeld aan zijn leden. Sinds 1 juli mogen cannabisliefhebbers in Duitsland legaal privéclubs oprichten met maximaal vijfhonderd leden om cannabis te kweken, onder hun leden te verdelen en samen te consumeren.

De cannabisclub in Ganderkesee, niet ver van Bremen, is naar eigen zeggen de eerste club in Duitsland die een legale cannabisoogst heeft binnengehaald. Bij de Duitse autoriteiten is ook geen andere club bekend die eerder is begonnen met oogsten.

De eerste persoon die legaal een paar gram ophaalde in de club was Michael Jaskulewicz. Hij beschreef de ervaring als "een absoluut geweldig gevoel". Hij gebruikte de drug in de jaren negentig al, maar was ermee gestopt nadat hij verontreinigde marihuana van een straatdealer had gekocht, vertelde hij.

Zwarte markt

Het doel van de veranderingen in Duitsland is de zwarte markt tegen te gaan en gezondheidsrisico's te verminderen. "Elke gram die we nu uitdelen is een gram die niet op de zwarte markt wordt gekocht", zei een woordvoerder van de club.

Duitsland versoepelde dit jaar ook de regels voor persoonlijke cannabisconsumptie. Sinds 1 april mogen volwassenen er tot 25 gram marihuana bij zich hebben, terwijl ze thuis maximaal 50 gram mogen bewaren en hoogstens drie planten mogen kweken.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

36 minuten geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

1 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

1 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

3 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

5 uur geleden