Duitse krant: voetballer El Ghazi vecht ontslag door Mainz 05 aan
MAINZ (ANP) - Voetballer Anwar El Ghazi is naar de rechter gestapt om zijn ontslag door Mainz 05 aan te vechten. Dat meldt de Duitse krant Allgemeine Zeitung. Het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV werd onlangs door de Duitse club beëindigd om zijn pro-Palestijnse Instagram-posts.
El Ghazi werd aanvankelijk op non-actief gezet door Mainz. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht van de uitgebrachte verklaring van de club en hij kon zich er ook niet in vinden.
Na een nieuwe post van El Ghazi besloot de club om definitief afscheid te nemen van de aanvaller, die nog een contract tot de zomer van 2025 had.
Volgens de Allgemeine Zeitung wordt El Ghazi bijgestaan door arbeids- en sportadvocaat Alexander Bergweiler. "Ik zie geen enkele verklaring in de nieuwe post die niet onder de vrijheid van meningsuiting valt", zei Bergweiler twee weken geleden al tegen de krant.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
4 uur geleden