Duitse krant: voetballer El Ghazi vecht ontslag door Mainz 05 aan
MAINZ (ANP) - Voetballer Anwar El Ghazi is naar de rechter gestapt om zijn ontslag door Mainz 05 aan te vechten. Dat meldt de Duitse krant Allgemeine Zeitung. Het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV werd onlangs door de Duitse club beëindigd om zijn pro-Palestijnse Instagram-posts.
El Ghazi werd aanvankelijk op non-actief gezet door Mainz. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht van de uitgebrachte verklaring van de club en hij kon zich er ook niet in vinden.
Na een nieuwe post van El Ghazi besloot de club om definitief afscheid te nemen van de aanvaller, die nog een contract tot de zomer van 2025 had.
Volgens de Allgemeine Zeitung wordt El Ghazi bijgestaan door arbeids- en sportadvocaat Alexander Bergweiler. "Ik zie geen enkele verklaring in de nieuwe post die niet onder de vrijheid van meningsuiting valt", zei Bergweiler twee weken geleden al tegen de krant.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
33 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
18 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
20 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
21 uur geleden