Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse krant: voetballer El Ghazi vecht ontslag door Mainz 05 aan

Duitse krant: voetballer El Ghazi vecht ontslag door Mainz 05 aan

MAINZ (ANP) - Voetballer Anwar El Ghazi is naar de rechter gestapt om zijn ontslag door Mainz 05 aan te vechten. Dat meldt de Duitse krant Allgemeine Zeitung. Het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV werd onlangs door de Duitse club beëindigd om zijn pro-Palestijnse Instagram-posts.

El Ghazi werd aanvankelijk op non-actief gezet door Mainz. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht van de uitgebrachte verklaring van de club en hij kon zich er ook niet in vinden.

Na een nieuwe post van El Ghazi besloot de club om definitief afscheid te nemen van de aanvaller, die nog een contract tot de zomer van 2025 had.

Volgens de Allgemeine Zeitung wordt El Ghazi bijgestaan door arbeids- en sportadvocaat Alexander Bergweiler. "Ik zie geen enkele verklaring in de nieuwe post die niet onder de vrijheid van meningsuiting valt", zei Bergweiler twee weken geleden al tegen de krant.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

1 uur geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

6 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

10 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

10 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

10 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

11 uur geleden