Duitse krant: voetballer El Ghazi vecht ontslag door Mainz 05 aan
MAINZ (ANP) - Voetballer Anwar El Ghazi is naar de rechter gestapt om zijn ontslag door Mainz 05 aan te vechten. Dat meldt de Duitse krant Allgemeine Zeitung. Het contract van de 28-jarige oud-speler van Ajax en PSV werd onlangs door de Duitse club beëindigd om zijn pro-Palestijnse Instagram-posts.
El Ghazi werd aanvankelijk op non-actief gezet door Mainz. De tweevoudig Oranje-international kreeg na intensieve gesprekken een nieuwe kans, maar liet vervolgens weten niet op de hoogte te zijn gebracht van de uitgebrachte verklaring van de club en hij kon zich er ook niet in vinden.
Na een nieuwe post van El Ghazi besloot de club om definitief afscheid te nemen van de aanvaller, die nog een contract tot de zomer van 2025 had.
Volgens de Allgemeine Zeitung wordt El Ghazi bijgestaan door arbeids- en sportadvocaat Alexander Bergweiler. "Ik zie geen enkele verklaring in de nieuwe post die niet onder de vrijheid van meningsuiting valt", zei Bergweiler twee weken geleden al tegen de krant.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
57 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
14 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
20 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
20 uur geleden