
Duitse koploper Union Berlin verlengt contract trainer Fischer
BERLIJN (ANP) - De verrassende koploper van de Duitse voetbalcompetitie, 1. FC Union Berlin, heeft het contract van trainer Urs Fischer verlengd. De 56-jarige Zwitser werkt al sinds 2018 bij de club uit Berlijn. Zijn ploeg gaat na zeven speelrondes aan de leiding in de Bundesliga met 17 punten.
Union Berlin maakte niet bekend voor hoelang Fischer heeft bijgetekend, alleen dat het om meerdere jaren gaat. Zijn contract zou komende zomer aflopen.
In het eerste seizoen onder leiding van Fischer promoveerde Union Berlin via de play-offs naar de hoogste afdeling in Duitsland. In 2021 plaatste de club zich als nummer 7 van de competitie voor de Conference League, afgelopen seizoen kwalificeerde Union Berlin zich zelfs voor de Europa League door vijfde te worden. Nu voert de 'tweede' club uit Berlijn, die meestal in de schaduw staat van stadgenoot Hertha BSC, de Bundesliga aan. Een hoofdrol is er voor Sheraldo Becker. De oud-speler van Ajax, PEC Zwolle en ADO Den Haag voert met zes doelpunten de topscorerslijst in Duitsland aan.
Naast Fischer verlengde ook zijn assistent Markus Hoffmann zijn contract in Berlijn.
Meer uit Voetbal
BERN (ANP) - Spanje staat in de halve finales van het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. De regerend wereldkampioen schakelde in een uitverkocht stadion in Bern gastland Zwitserland uit: 2-0. De doelpunten vielen in de tweede helft. Spanje miste twee strafschoppen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Erik ten Hag heeft zijn eerste duel als trainer van Bayer Leverkusen ruim verloren. In Rio de Janeiro was Flamengo onder 20 met 5-1 te sterk.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft een besloten oefenduel verloren. De ploeg van trainer Ron Jans verspeelde tegen Charleroi een voorsprong (1-2). Gjivai Zechiël maakte het doelpunt voor de ploeg uit de Domstad.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Noni Madueke vertrekt bij Chelsea. De 23-jarige Brit maakt de overstap naar stadgenoot Arsenal. Dat bevestigen beide clubs.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona moet wat langer wachten op een terugkeer in Camp Nou. De regerend Spaans landskampioen zou zondag 10 augustus in het gerenoveerde stadion de Joan Gamper Cup spelen, maar tegen die tijd zijn de vereiste vergunningen nog niet binnen.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft verdediger Djevencio van der Kust vastgelegd. De 24-jarige international van Suriname komt over van Sparta Rotterdam en tekende een contract voor drie seizoenen, met een optie voor een extra jaar.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dávid Hancko verlaat Feyenoord alsnog voor Al-Nassr. De centrale verdediger heeft van zijn Rotterdamse club toestemming gekregen om de laatste details van zijn transfer af te ronden.
10 uur geleden