Duitse koploper Union Berlin verlengt contract trainer Fischer
BERLIJN (ANP) - De verrassende koploper van de Duitse voetbalcompetitie, 1. FC Union Berlin, heeft het contract van trainer Urs Fischer verlengd. De 56-jarige Zwitser werkt al sinds 2018 bij de club uit Berlijn. Zijn ploeg gaat na zeven speelrondes aan de leiding in de Bundesliga met 17 punten.
Union Berlin maakte niet bekend voor hoelang Fischer heeft bijgetekend, alleen dat het om meerdere jaren gaat. Zijn contract zou komende zomer aflopen.
In het eerste seizoen onder leiding van Fischer promoveerde Union Berlin via de play-offs naar de hoogste afdeling in Duitsland. In 2021 plaatste de club zich als nummer 7 van de competitie voor de Conference League, afgelopen seizoen kwalificeerde Union Berlin zich zelfs voor de Europa League door vijfde te worden. Nu voert de 'tweede' club uit Berlijn, die meestal in de schaduw staat van stadgenoot Hertha BSC, de Bundesliga aan. Een hoofdrol is er voor Sheraldo Becker. De oud-speler van Ajax, PEC Zwolle en ADO Den Haag voert met zes doelpunten de topscorerslijst in Duitsland aan.
Naast Fischer verlengde ook zijn assistent Markus Hoffmann zijn contract in Berlijn.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
2 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
4 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
15 uur geleden