
Duitse klimaatsteun aan ontwikkelingslanden daalt
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De financiële bijdrage van Duitsland aan groene projecten in het buitenland is het afgelopen jaar afgenomen, wat de vrees voedt dat rijke landen opnieuw hun belofte om klimaatfinanciering aan ontwikkelingslanden te bieden niet zullen nakomen.
In 2023 reserveerde de Duitse regering 5,7 miljard euro voor klimaat- en natuurbescherming in opkomende markten, een daling ten opzichte van de 6,4 miljard euro in 2022. Dit bedrag ligt onder de 6 miljard euro die bondskanselier Olaf Scholz beloofde dat Duitsland vanaf 2025 jaarlijks zou bijdragen.
Deze terugval is het gevolg van een bezuiniging van 12 procent op het budget van het ministerie van Ontwikkelingssamenwerking, dat verantwoordelijk is voor het grootste deel van de internationale bijdragen. Het tekort zou nog groter zijn geweest als andere ministeries niet hadden bijgesprongen om het financiële gat deels te dichten. Mocht Duitsland zijn financiële belofte niet nakomen, dan zou dit de rol van Europa's grootste economie als belangrijkste onderhandelaar tijdens de COP29-klimaattop in november kunnen ondermijnen.
Weersomstandigheden
Duitsland heeft er bij China op aangedrongen zich aan te sluiten bij de groep ontwikkelde landen en bij te dragen aan het wereldwijde klimaatfonds. China houdt echter vol dat het nog steeds een ontwikkelingsland is en daarom niet verplicht is als financier op te treden.
Rijke landen beloofden in 2009 jaarlijks 100 miljard dollar bij te dragen om ontwikkelingslanden te helpen hun uitstoot te verminderen en zich aan te passen aan extremere weersomstandigheden. Voor het eerst werd deze belofte in 2022 nagekomen.
Meer uit Financieel
HETHEL (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Lotus heeft geen plannen om zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen. Daarmee reageert de onderneming op mediaberichten van onder meer de BBC dat het bedrijf zou overwegen zijn Britse productie te staken om een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten.
10 uur geledenMIDDENMEER (ANP) - Bij tomatenbedrijf Agro Care in het Noord-Hollandse Middenmeer is vrijdagmiddag een grote kas ingestort. Op beelden van een beveiligingscamera, die verschillende media tonen, is te zien hoe de enorme kas van 9 hectare om 16.38 uur van het ene op het andere moment tegen de vlakte gaat. Volgens de onderneming zelf waren er rond dat tijdstip geen mensen meer in de kas aanwezig. De schade lijkt in de miljoenen euro's te lopen.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ besluit volgende maand waarschijnlijk opnieuw tot een forse verhoging van de olieproductie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Zo'n stap zou de prijzen aan de Nederlandse pomp wat kunnen drukken.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV gaat namens het grondpersoneel niet in op de uitnodiging van KLM om woensdag weer naar de cao-onderhandelingstafel te komen. FNV-bestuurder John van Dorland blijft "in de actiestand" en wil een nieuwe staking aankondigen zodra voor hem duidelijk is hoe op verantwoorde wijze actie gevoerd mag worden.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Sportwagenfabrikant Lotus overweegt zijn productie in het Verenigd Koninkrijk te beëindigen en een nieuwe fabriek in de Verenigde Staten op te zetten, meldt de Britse omroep BBC op basis van ingewijden. Hierdoor dreigen 1300 Britse banen verloren te gaan.
15 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Duitse supermarkt Aldi Süd mag zijn populaire "Dubai chocolade" niet langer verkopen omdat deze in Turkije wordt gemaakt. Dat heeft een rechtbank in Keulen vrijdag bepaald.
15 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Een Tesla Model Y SUV is vrijdag zelfstandig, dus zonder chauffeur, van de fabriek nabij Austin naar het huis van een klant gereden. Dit is de nieuwste zet van de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's om zijn vooruitgang op het gebied van autonoom rijden te tonen.
16 uur geleden