Duitse 'keizerlijke familie' stopt claims na juridische strijd
POTSDAM (ANP/DPA) - De familie Hohenzollern, nakomelingen van de laatste Duitse keizer Wilhelm II (1859-1941), stopt na een jarenlange juridische strijd de pogingen kunstwerken uit de 'keizerlijke' erfenis terug te krijgen en schadevergoedingen te krijgen voor een aantal onroerende goederen. Het hoofd van het Huis van Hohenzollern, Georg Friedrich (prins) van Pruisen, heeft tegen Die Welt gezegd dat de zaak juridisch uitvechten nog wel minstens tien jaar kan duren.
Ondanks het feit dat het om zeer waardevolle zaken gaat, ziet de prins van Pruisen er geen brood meer in. Hij zei dat hij donderdag officieel bekendmaakt twee klachten tegen de deelstaten Brandenburg en Berlijn in te trekken. De Hohenzollern onderhandelen al sinds 2014 met Berlijn, Brandenburg en de federale overheid over de teruggave van met name het kasteel van Rheinsberg ten noordwesten van Berlijn, een landgoed in de gemeente Potsdam en enkele villa's in dezelfde gemeente. Ook is er een zaak aangespannen om het interieur van twee kastelen terug te krijgen.
De familie baseert zich op de wetgeving die na de hereniging van Duitsland tot stand kwam ten aanzien van het teruggeven van particuliere eigendommen die in de voormalige DDR door de staat waren overgenomen. De Duitse overheden verzetten zich tegen de claims van de familie omdat ze geen vergoedingen zouden kunnen uitkeren, omdat een prominente voorvader van de familie, Wilhelm van Pruisen (1852-1951), zich schuldig heeft gemaakt aan het bevorderen van het nazi-regime.
Meer uit Buitenland
PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.
11 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
3 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
3 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
4 uur geleden