Duitse kappers sinds middernacht weer open
DUISBURG (ANP) - Duitse kappers kunnen voor het eerst in maanden de deuren weer openen. Ze begonnen op sommige plaatsen al om middernacht met knippen, bericht de krant Rheinische Post. Een politica die direct aan de beurt kwam, betaalde honderden euro's voor haar knipbeurt.
Duitse kapsalons moesten in december dicht om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. Hoewel de lockdown in elk geval tot en met 7 maart duurt, zijn de Duitse autoriteiten al begonnen met het versoepelen van sommige coronamaatregelen. Daardoor kunnen Duitsers zich vanaf maandag ook weer laten knippen.
Het loopt volgens een brancheorganisatie al direct storm bij kapsalons. Alleen in het aan Nederland grenzende Noordrijn-Westfalen zouden al ruim 100.000 afspraken zijn gemaakt. Veel kappers zijn voor de komende weken al volgeboekt.
In een kapsalon in Duisburg schoof politica Sarah Philipp na middernacht als eerste klant aan. Ze betaalde op een veiling 500 euro voor de afspraak, schrijft de krant. Dat bedrag gaat naar een goed doel.
Ook in Nederland gaan kappers binnenkort weer open. Dat gebeurt komende woensdag.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.
7 minuten geledenMADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.
1 uur geledenMEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een officiële uitnodiging gestuurd om Rusland te komen bezoeken. Dat meldt de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken tegen het staatspersbureau TASS.
5 uur geleden