Duitse kanovaarder Rauhe haalt opnieuw goud op zesde Spelen
TOKIO (ANP/DPA) - Kanovaarder Ronald Rauhe heeft zijn zesde Olympische Spelen afgesloten met een gouden medaille op het onderdeel K-4 500 meter in de viermanskajak. De bijna 40-jarige Duitser won zijn eerste van 5 olympische medailles al bij de Spelen van Sydney in 2000.
Rauhe deed als 18-jarige kanovaarder mee aan de Spelen van 2000 en pakte toen brons op de K-2 500 meter. Vier jaar later won hij in Athene met Tim Wieskötter goud op dat onderdeel en vier jaar daarna zilver in Peking 2008. Op de Spelen van Londen wist Rauhe geen medailles te veroveren, maar vijf jaar geleden in Rio de Janeiro pakte hij opnieuw brons, nu op de individuele K-1 200 meter.
In Tokio veroverde de 39-jarige Duitser met collega's Max Rendschmidt, Tom Liebscher en Max Lemke in de viermanskajak, een nieuw onderdeel, goud. Hierdoor is hij de eerste kanovaarder die op vijf verschillende Spelen een medaille heeft veroverd.
"Dat was een geslaagde afsluiting", zei Rauhe, die ook zestienvoudig wereldkampioen is. "De jongens hebben het makkelijk voor me gemaakt." Zondag zal Rauhe bij de sluitingsceremonie de Duitse vlag het Olympisch Stadion binnendragen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
14 uur geleden