Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse justitie ziet ten dele af van vervolging Volkswagen-topman

Duitse justitie ziet ten dele af van vervolging Volkswagen-topman

BRAUNSCHWEIG (ANP/DPA) - Martin Winterkorn, de voormalig topman van Volkswagen die door de sjoemeldiesels het veld moest ruimen, wordt niet langer vervolgd voor het vermeend manipuleren van de markt. Dat heeft de rechtbank in het Duitse Braunschweig bepaald. Winterkorn moet nog wel voor de rechter verschijnen in februari vanwege andere fraudeaanklachten.

Winterkorn werd in 2019 aangeklaagd, samen met andere bestuurders van Volkswagen, voor het niet tijdig vertellen van investeerders over de problemen met de dieselauto's. Omdat Volkswagen voor de andere twee bestuurders elk 4,5 miljoen euro aan schadevergoeding heeft betaald, besloot de rechtbank in Braunschweig dat ze niet langer werden vervolgd.

Volgens de rechtbank leidt het vervolgen van Winterkorn niet tot een substantieel hogere boete, omdat de straf die op de andere vormen van fraude staat waarschijnlijk veel hoger is.

Winterkorn legde in 2015 zijn functie neer nadat bekend werd dat door bepaalde software miljoenen dieselauto's van Volkswagen lange tijd minder vervuilend in testlabs leken dan ze in werkelijkheid waren. Er kwam een software-update, maar de auto's bleken nog steeds vervuilend te zijn en op verschillende punten niet meer hetzelfde te reageren als voorheen.

Meer uit Financieel

Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

49 minuten geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

53 minuten geleden
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

9 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

10 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

10 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

11 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

15 uur geleden