Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Thüringen moet zich voor de rechter verantwoorden voor het gebruik van een nazislogan. Björn Höcke heeft in 2021 in een toespraak de kreet "Alles für Deutschland" gebruikt, "Alles voor Duitsland". Dat was de slogan van de naziknokploeg Sturmabteilung (SA).

Justitie wil Höcke in Halle vervolgen omdat het in Duitsland verboden is om nazikreten te gebruiken. Hij gebruikte de kreet van de bruinhemden tijdens een toespraak in Mareseburg in de buurstaat Saksen-Anhalt. Höcke had kunnen weten dat die uitspraak in Duitsland verboden is.

Ook in zijn thuisstaat wordt Höcke mogelijk vervolgd vanwege een post op sociale media uit 2022. Hij schreef daarin over een geweldsincident elders in Duitsland dat de dader "vermoedelijk lijdt aan de veelvoorkomende ziekte onder immigranten waardoor de patiënt 'Allahoe akbar' gaat roepen en zijn perceptie van de werkelijkheid zo ernstig vertekent dat hij zijn 'ongelovige' gastheren het leven niet gunt".

Höcke kan vervolgd worden doordat zijn parlementaire onschendbaarheid vrijdag is opgeheven. Als lid van de volksvertegenwoordiging in Thüringen was daarvoor instemming nodig van een speciale commissie. Höcke zegt zelf dat hij onderwerp van onderzoek is, omdat hij de "verkeerde mening" zou hebben en "de heersende klasse bevraagt".

Meer uit Buitenland

Olieprijzen dalen met meer dan 5 procent door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.

2 uur geleden
Gedetineerden protesteren tegen marteling in Venezolaanse cel

BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.

4 uur geleden
Twee zwemmers verdronken aan Franse kust door sterke stroming

LACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.

5 uur geleden
WHO meldt 900 vermoedelijke ebolabesmettingen in DRC

GENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.

6 uur geleden
Arabische staten veroordelen Ben-Gvir om behandeling flotilla

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.

8 uur geleden
Exitpolls: uiterst rechts op winst bij verkiezingen Cyprus

NICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.

8 uur geleden
China stuurt ruimtevaarder voor een jaar naar de ruimte

JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.

12 uur geleden