Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Thüringen moet zich voor de rechter verantwoorden voor het gebruik van een nazislogan. Björn Höcke heeft in 2021 in een toespraak de kreet "Alles für Deutschland" gebruikt, "Alles voor Duitsland". Dat was de slogan van de naziknokploeg Sturmabteilung (SA).

Justitie wil Höcke in Halle vervolgen omdat het in Duitsland verboden is om nazikreten te gebruiken. Hij gebruikte de kreet van de bruinhemden tijdens een toespraak in Mareseburg in de buurstaat Saksen-Anhalt. Höcke had kunnen weten dat die uitspraak in Duitsland verboden is.

Ook in zijn thuisstaat wordt Höcke mogelijk vervolgd vanwege een post op sociale media uit 2022. Hij schreef daarin over een geweldsincident elders in Duitsland dat de dader "vermoedelijk lijdt aan de veelvoorkomende ziekte onder immigranten waardoor de patiënt 'Allahoe akbar' gaat roepen en zijn perceptie van de werkelijkheid zo ernstig vertekent dat hij zijn 'ongelovige' gastheren het leven niet gunt".

Höcke kan vervolgd worden doordat zijn parlementaire onschendbaarheid vrijdag is opgeheven. Als lid van de volksvertegenwoordiging in Thüringen was daarvoor instemming nodig van een speciale commissie. Höcke zegt zelf dat hij onderwerp van onderzoek is, omdat hij de "verkeerde mening" zou hebben en "de heersende klasse bevraagt".

Meer uit Buitenland

Noors hof nodigt organisaties uit voor gesprek over Epstein

OSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.

15 minuten geleden
FBI verdubbelt beloning in ontvoeringszaak Nancy Guthrie

TUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.

21 minuten geleden
Russische bewindsman bevestigt dat Rusland Cuba gaat helpen

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.

26 minuten geleden
Denemarken draagt vier F-35's bij aan Noordpoolmissie NAVO

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.

59 minuten geleden
Premier Frederiksen spreekt in München met Rubio over Groenland

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.

1 uur geleden
Media: Trump stuurt vliegdekschip van Venezuela naar Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen het vliegdekschip USS Gerald R. Ford en de bijbehorende militaire schepen naar het Midden-Oosten, melden Amerikaanse media als CBS News en The New York Times (NYT). Die vloot lag voor de kust van Venezuela, maar wordt nu gebruikt om de druk op Iran op te voeren.

1 uur geleden
Slachtoffer noodweer in Catalonië overleden

BARCELONA (ANP) - Een 46-jarige vrouw die zwaar gewond raakte toen ze als gevolg van de harde wind werd getroffen door delen van een losgeraakt dak, is in een ziekenhuis in Barcelona aan haar verwondingen overleden. Ze is vooralsnog het enige omgekomen slachtoffer van het noodweer.

2 uur geleden