Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Thüringen moet zich voor de rechter verantwoorden voor het gebruik van een nazislogan. Björn Höcke heeft in 2021 in een toespraak de kreet "Alles für Deutschland" gebruikt, "Alles voor Duitsland". Dat was de slogan van de naziknokploeg Sturmabteilung (SA).

Justitie wil Höcke in Halle vervolgen omdat het in Duitsland verboden is om nazikreten te gebruiken. Hij gebruikte de kreet van de bruinhemden tijdens een toespraak in Mareseburg in de buurstaat Saksen-Anhalt. Höcke had kunnen weten dat die uitspraak in Duitsland verboden is.

Ook in zijn thuisstaat wordt Höcke mogelijk vervolgd vanwege een post op sociale media uit 2022. Hij schreef daarin over een geweldsincident elders in Duitsland dat de dader "vermoedelijk lijdt aan de veelvoorkomende ziekte onder immigranten waardoor de patiënt 'Allahoe akbar' gaat roepen en zijn perceptie van de werkelijkheid zo ernstig vertekent dat hij zijn 'ongelovige' gastheren het leven niet gunt".

Höcke kan vervolgd worden doordat zijn parlementaire onschendbaarheid vrijdag is opgeheven. Als lid van de volksvertegenwoordiging in Thüringen was daarvoor instemming nodig van een speciale commissie. Höcke zegt zelf dat hij onderwerp van onderzoek is, omdat hij de "verkeerde mening" zou hebben en "de heersende klasse bevraagt".

Meer uit Buitenland

Hoofd Iraanse rechtspraak zegt betogers snel te berechten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechtspraak in Iran zegt dat mensen die worden gearresteerd bij de protesten in het land met extra spoed worden berecht. De Iraanse autoriteiten hebben de protesten omschreven als rellen en terrorisme. Internationaal is er veel kritiek op het harde optreden van het regime tegen de protesten.

41 minuten geleden
HRANA: dodental bij Iraanse protesten boven de 2500

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het geverifieerde dodental bij de Iraanse protesten tegen de regering is opgelopen tot 2571. Dat zegt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde mensenrechtenorganisatie die zich bezighoudt met Iran.

2 uur geleden
Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

6 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

10 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

12 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

13 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

14 uur geleden