Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Thüringen moet zich voor de rechter verantwoorden voor het gebruik van een nazislogan. Björn Höcke heeft in 2021 in een toespraak de kreet "Alles für Deutschland" gebruikt, "Alles voor Duitsland". Dat was de slogan van de naziknokploeg Sturmabteilung (SA).
Justitie wil Höcke in Halle vervolgen omdat het in Duitsland verboden is om nazikreten te gebruiken. Hij gebruikte de kreet van de bruinhemden tijdens een toespraak in Mareseburg in de buurstaat Saksen-Anhalt. Höcke had kunnen weten dat die uitspraak in Duitsland verboden is.
Ook in zijn thuisstaat wordt Höcke mogelijk vervolgd vanwege een post op sociale media uit 2022. Hij schreef daarin over een geweldsincident elders in Duitsland dat de dader "vermoedelijk lijdt aan de veelvoorkomende ziekte onder immigranten waardoor de patiënt 'Allahoe akbar' gaat roepen en zijn perceptie van de werkelijkheid zo ernstig vertekent dat hij zijn 'ongelovige' gastheren het leven niet gunt".
Höcke kan vervolgd worden doordat zijn parlementaire onschendbaarheid vrijdag is opgeheven. Als lid van de volksvertegenwoordiging in Thüringen was daarvoor instemming nodig van een speciale commissie. Höcke zegt zelf dat hij onderwerp van onderzoek is, omdat hij de "verkeerde mening" zou hebben en "de heersende klasse bevraagt".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zenden nog eens 2200 militairen en enkele oorlogsbodems richting het Midden-Oosten. Dat melden onder meer The Wall Street Journal en ABC News op basis van ingewijden. Het zou onder meer gaan om de USS Tripoli, een amfibisch aanvalsschip dat onder meer plek heeft voor meer dan twintig F-35's.
31 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten ruim 7600 aanvallen uitgevoerd op Iran en 1100 in Libanon. Dat melden de Israëlische strijdkrachten via sociale media.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De sociaaldemocratische Siumut-partij trekt zich terug uit de Groenlandse coalitie. Dat zegt premier Jens-Frederik Nielsen. Het vertrek betekent dat buitenlandminister Vivian Motzfeldt, die bekendheid verwierf om haar rol in het Amerikaanse dispuut over het semiautonome eiland, van het toneel verdwijnt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten staan achter bondgenoot Israël in de genocidezaak van het Internationaal Gerechtshof, schrijft het land in een zogenoemde "verklaring van intentie". Zuid-Afrika diende de zaak in 2023 in, omdat de oorlog in Gaza volgens het land in strijd was met het VN-Genocideverdrag. Een beschuldiging die Israël en ook de VS stellig ontkennen.
3 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/AFP/RTR) - De Uruguayaanse kartelbaas Sebastián Marset is gearresteerd in Bolivia. Dat meldde de baas van de Paraguayaanse drugsbestrijdingsdienst op de radio in dat land. Hij zou zijn opgepakt bij een grote politieoperatie in Santa Cruz en inmiddels zijn overgedragen aan de VS.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.
4 uur geleden