Duitse justitie vervolgt AfD-politicus voor gebruik nazislogan
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) in de deelstaat Thüringen moet zich voor de rechter verantwoorden voor het gebruik van een nazislogan. Björn Höcke heeft in 2021 in een toespraak de kreet "Alles für Deutschland" gebruikt, "Alles voor Duitsland". Dat was de slogan van de naziknokploeg Sturmabteilung (SA).
Justitie wil Höcke in Halle vervolgen omdat het in Duitsland verboden is om nazikreten te gebruiken. Hij gebruikte de kreet van de bruinhemden tijdens een toespraak in Mareseburg in de buurstaat Saksen-Anhalt. Höcke had kunnen weten dat die uitspraak in Duitsland verboden is.
Ook in zijn thuisstaat wordt Höcke mogelijk vervolgd vanwege een post op sociale media uit 2022. Hij schreef daarin over een geweldsincident elders in Duitsland dat de dader "vermoedelijk lijdt aan de veelvoorkomende ziekte onder immigranten waardoor de patiënt 'Allahoe akbar' gaat roepen en zijn perceptie van de werkelijkheid zo ernstig vertekent dat hij zijn 'ongelovige' gastheren het leven niet gunt".
Höcke kan vervolgd worden doordat zijn parlementaire onschendbaarheid vrijdag is opgeheven. Als lid van de volksvertegenwoordiging in Thüringen was daarvoor instemming nodig van een speciale commissie. Höcke zegt zelf dat hij onderwerp van onderzoek is, omdat hij de "verkeerde mening" zou hebben en "de heersende klasse bevraagt".
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
1 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
2 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
2 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
9 uur geleden