Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse justitie onderzoekt bespioneren politici, Rusland verdacht

Duitse justitie onderzoekt bespioneren politici, Rusland verdacht

KARLSRUHE/BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse justitie heeft onderzoeken geopend naar recente cyberaanvallen op Duitse politici. Russische inlichtingendiensten waren vermoedelijk betrokken bij de spionage, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn maakte maandag bekend dat de overheid "betrouwbare informatie" heeft dat met name de militaire inlichtingen GROe een rol speelt bij de hacks. Veiligheidsdiensten in Duitsland hebben het parlement dit jaar minstens drie keer op de hoogte gebracht van aanvallen door buitenlandse diensten. Sommige sporen wijzen naar een Russische groep met de naam Ghostwriter, die bekendstaat om het verspreiden van desinformatie.

De recentste slachtoffers zijn parlementariƫrs van regeringspartijen CDU/CSU en SPD. Gevreesd wordt dat persoonlijke informatie over hen naar buiten wordt gebracht, al dan niet vervalst. Later deze maand zijn in Duitsland parlementsverkiezingen.

Meer uit Buitenland

Japan herstart grootste kerncentrale ter wereld

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan heeft de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa weer opgestart, voor het eerst sinds de Fukushima-kernramp in 2011. Het gaat om de grootste kerncentrale ter wereld.

6 minuten geleden
Witkoff donderdag naar Moskou voor gesprek met Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff reist donderdag naar Rusland voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin. Volgens hem hebben de Russen het initiatief genomen voor het gesprek. "En ik zie dat als een belangrijk statement van hun kant", zei Witkoff tegen CNBC.

11 minuten geleden
Meerdere Europese landen doen niet mee aan vredesraad

DEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Meerdere Europese landen zien momenteel af van deelname aan de Raad van Vrede, een initiatief van de Amerikaanse president Donald Trump. Het gaat om in ieder geval Zweden en Noorwegen en volgens bronnen ook Italiƫ, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.

58 minuten geleden
Partijen EU-parlement halen uit naar uiterst-rechts om Trump

STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.

1 uur geleden
Rutte en Stubb houden met galgenhumor de moed erin

DAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.

1 uur geleden
Zweden weigert voorlopig deelname aan vredesraad

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.

1 uur geleden
Spaanse machinistenvakbond roept op tot staking na ongelukken

MADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.

2 uur geleden