Duitse justitie onderzoekt bespioneren politici, Rusland verdacht
KARLSRUHE/BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse justitie heeft onderzoeken geopend naar recente cyberaanvallen op Duitse politici. Russische inlichtingendiensten waren vermoedelijk betrokken bij de spionage, zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Berlijn maakte maandag bekend dat de overheid "betrouwbare informatie" heeft dat met name de militaire inlichtingen GROe een rol speelt bij de hacks. Veiligheidsdiensten in Duitsland hebben het parlement dit jaar minstens drie keer op de hoogte gebracht van aanvallen door buitenlandse diensten. Sommige sporen wijzen naar een Russische groep met de naam Ghostwriter, die bekendstaat om het verspreiden van desinformatie.
De recentste slachtoffers zijn parlementariërs van regeringspartijen CDU/CSU en SPD. Gevreesd wordt dat persoonlijke informatie over hen naar buiten wordt gebracht, al dan niet vervalst. Later deze maand zijn in Duitsland parlementsverkiezingen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
54 minuten geledenBELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
3 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
5 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
5 uur geleden