Duitse invaller Demme helpt Napoli langs Sampdoria
GENUA (ANP) - Napoli lijkt de weg omhoog in de Italiaanse voetbalcompetitie gevonden te hebben. Na de zege van vorige week op koploper Juventus (2-1), won het elftal van trainer Gennaro Gattuso maandag ook bij Sampdoria (2-4).
De Pool Arek Milik opende na ruim twee minuten spelen de score: 0-1. Eljif Elmas verdubbelde na een kwartier de voorsprong en Napoli leek daarmee een eenvoudige avond tegemoet te gaan. Sampdoria kwam in de eerste helft via Fabio Quagliarella echter terug in het duel en vanaf de strafschopstip maakte Manolo Gabbiadini in de 73e minuut gelijk.
De Duitse invaller Diego Demme bezorgde Napoli in de slotfase alsnog de zege. Voor de winterstop kwam hij nog uit voor RB Leipzig. Voor die club maakte hij in 105 competitiewedstrijden slechts een doelpunt, net zoveel als nu voorlopig voor Napoli.
Dries Mertens, die ook inviel, maakte diep in blessuretijd de 2-4. Napoli stijgt door de overwinning naar de tiende plaats. Sampdoria blijft zestiende.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
6 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
10 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
20 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
20 uur geleden