Duitse inflatie stijgt verder naar 7,9 procent
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Duitsland is in mei verder gestegen tot 7,9 procent op jaarbasis, vooral aangejaagd door de hoge energieprijzen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat maakte het Duitse federale statistiekbureau bekend op basis van voorlopige cijfers. In april bedroeg de inflatie nog 7,4 procent in het land dat geldt als de belangrijkste handelspartner van Nederland en de grootste economie van Europa.
Volgens het statistiekbureau lagen de energieprijzen in mei ruim 38 procent hoger dan een jaar eerder. Levensmiddelen worden eveneens steeds duurder. Hier was volgens het bureau een stijging met 11 procent te zien. De inflatie in Duitsland heeft nu het hoogste punt bereikt sinds de oliecrisis van 1973.
Op basis van de geharmoniseerde Europese meetmethode klom de inflatie naar 8,7 procent, van 7,8 procent een maand eerder. De Duitse minister van Financiën Christian Lindner sprak zijn zorgen uit over de hoge inflatie. Hij zei dat de strijd tegen de sterk stijgende consumentenprijzen zijn grootste prioriteit is. De Duitse overheid heeft al maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen met de hoge inflatie. Zo komt er onder meer een accijnsverlaging op autobrandstof.
De almaar verder oplopende inflatie vergroot de druk op de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente te verhogen. Mogelijk gaat de ECB in juli de rente met 0,5 procentpunt verhogen. Dat zou de eerste renteverhoging door de centrale bank zijn in meer dan tien jaar.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
44 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
1 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het consumentenvertrouwen in Frankrijk is in oktober gekelderd naar het laagste niveau in dertien jaar. De forse daling volgt op de recente onrust over de hoge staatsschuld van het land, de politieke impasse rond de bezuinigingsmaatregelen van de overheid en de protesten tegen de stijgende kosten van levensonderhoud, die in veel Franse steden uitmondden in rellen en plunderingen.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het moederbedrijf van elektronicaketen MediaMarkt, Ceconomy, heeft afgelopen boekjaar meer omzet behaald. Het bedrijf overtrof ook zijn eigen winstverwachtingen. Dat meldt het Duitse bedrijf in voorlopige cijfers over het gebroken boekjaar dat eind september afliep.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Banken moeten vanaf volgend jaar rekening houden met mogelijke funderingsproblemen bij huizen als ze hypotheken verstrekken met de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). Dat kan als gevolg hebben dat huizenkopers minder kunnen lenen bij funderingsrisico's.
4 uur geleden