Duitse inflatie stijgt verder naar 7,9 procent
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Duitsland is in mei verder gestegen tot 7,9 procent op jaarbasis, vooral aangejaagd door de hoge energieprijzen vanwege de oorlog in Oekraïne. Dat maakte het Duitse federale statistiekbureau bekend op basis van voorlopige cijfers. In april bedroeg de inflatie nog 7,4 procent in het land dat geldt als de belangrijkste handelspartner van Nederland en de grootste economie van Europa.
Volgens het statistiekbureau lagen de energieprijzen in mei ruim 38 procent hoger dan een jaar eerder. Levensmiddelen worden eveneens steeds duurder. Hier was volgens het bureau een stijging met 11 procent te zien. De inflatie in Duitsland heeft nu het hoogste punt bereikt sinds de oliecrisis van 1973.
Op basis van de geharmoniseerde Europese meetmethode klom de inflatie naar 8,7 procent, van 7,8 procent een maand eerder. De Duitse minister van Financiën Christian Lindner sprak zijn zorgen uit over de hoge inflatie. Hij zei dat de strijd tegen de sterk stijgende consumentenprijzen zijn grootste prioriteit is. De Duitse overheid heeft al maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen met de hoge inflatie. Zo komt er onder meer een accijnsverlaging op autobrandstof.
De almaar verder oplopende inflatie vergroot de druk op de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente te verhogen. Mogelijk gaat de ECB in juli de rente met 0,5 procentpunt verhogen. Dat zou de eerste renteverhoging door de centrale bank zijn in meer dan tien jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.
6 uur geleden