Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse inflatie neemt minder hard af dan verwacht

Duitse inflatie neemt minder hard af dan verwacht

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse inflatie is in januari een stuk minder hard gedaald dan werd verwacht. De prijzen stegen in de grootste economie van Europa met 5,1 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Er werd in doorsnee gerekend op een stijging van 4,3 procent.

Ook in Spanje bleek de inflatie in januari een stuk hoger dan verwacht. Frankrijk komt dinsdag met een nieuw cijfer en de rest van de eurozone volgt woensdag. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft steeds de verwachting uitgesproken dat de inflatie in de loop van dit jaar zou gaan dalen. Doordat de inflatie in Duitsland hoog is gebleven zullen de financiële markten met nog meer interesse kijken naar het rentebesluit van de ECB later deze week. Beleidsmakers van de ECB gingen er steeds vanuit dat de rente dit jaar niet hoeft te worden verhoogd om de inflatie te beteugelen.

Het ligt niet voor de hand dat de ECB grote stappen zal aankondigen. Bij het vorige rentebesluit werden al plannen uiteengezet voor het beëindigen van de coronasteunpakketten en het tijdelijk weer verhogen van andere steunpakketten die waren opgezet na de financiële crisis van 2008. Zo moet de klap van het beëindigen van de coronasteun worden verzacht voor de financiële markten.

Van de Bank of England wordt wel een renteverhoging verwacht. Die staat nu op 0,25 procent en economen en beurshandelaren voorzien een stijging tot 0,5 procent. Daarmee wil de bank de Britse inflatie helpen beteugelen.

Meer uit Financieel

Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

9 minuten geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

58 minuten geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

59 minuten geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

2 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

2 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

3 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

3 uur geleden