Duitse inflatie neemt minder hard af dan verwacht
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse inflatie is in januari een stuk minder hard gedaald dan werd verwacht. De prijzen stegen in de grootste economie van Europa met 5,1 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Er werd in doorsnee gerekend op een stijging van 4,3 procent.
Ook in Spanje bleek de inflatie in januari een stuk hoger dan verwacht. Frankrijk komt dinsdag met een nieuw cijfer en de rest van de eurozone volgt woensdag. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft steeds de verwachting uitgesproken dat de inflatie in de loop van dit jaar zou gaan dalen. Doordat de inflatie in Duitsland hoog is gebleven zullen de financiële markten met nog meer interesse kijken naar het rentebesluit van de ECB later deze week. Beleidsmakers van de ECB gingen er steeds vanuit dat de rente dit jaar niet hoeft te worden verhoogd om de inflatie te beteugelen.
Het ligt niet voor de hand dat de ECB grote stappen zal aankondigen. Bij het vorige rentebesluit werden al plannen uiteengezet voor het beëindigen van de coronasteunpakketten en het tijdelijk weer verhogen van andere steunpakketten die waren opgezet na de financiële crisis van 2008. Zo moet de klap van het beëindigen van de coronasteun worden verzacht voor de financiële markten.
Van de Bank of England wordt wel een renteverhoging verwacht. Die staat nu op 0,25 procent en economen en beurshandelaren voorzien een stijging tot 0,5 procent. Daarmee wil de bank de Britse inflatie helpen beteugelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
5 uur geleden