Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse inflatie naar hoogste niveau sinds hereniging in 1990

Duitse inflatie naar hoogste niveau sinds hereniging in 1990

WIESBADEN (ANP/AFP) - De inflatie in Duitsland is in maart fors opgelopen. De prijzen stegen in de grootste economie van Europa in maart met 7,3 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Het is het hoogste inflatiecijfer voor Duitsland sinds de hereniging van Oost- en West-Duitsland in 1990.

De toename van de inflatie wordt mede veroorzaakt door de oorlog in Oekraïne. Daardoor worden onder meer brandstoffen, energie, grondstoffen en voedsel duurder. In februari was nog sprake van een inflatie van 5,1 procent. Door de hogere prijzen staat de koopkracht van veel burgers zwaar onder druk.

De Duitse regering heeft al een reeks maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen met de sterk gestegen energieprijzen. Zo komt er onder meer een tijdelijke verlaging van de accijns op benzine en diesel. In Nederland gaat de brandstofaccijns per 1 april omlaag.

Snellere toename

De inflatie nam in Duitsland sneller toe dan analisten hadden verwacht. Ontwikkelingen in Duitsland hebben hier altijd grote gevolgen, omdat het de belangrijkste handelspartner is van Nederland. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt vrijdag met een nieuw inflatiecijfer.

Spanje kwam woensdag met een nieuw cijfer. Het leven in Spanje is in maart in doorsnee bijna 10 procent duurder geworden ten opzichte van een jaar eerder en dat is nog meer dan waar analisten op hadden gerekend. Daarmee is de inflatie deze maand in het snelste tempo gestegen sinds 1985.

Meer uit Financieel

Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

2 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

15 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

16 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

19 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

21 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden