Duitse inflatie naar hoogste niveau sinds hereniging in 1990
WIESBADEN (ANP/AFP) - De inflatie in Duitsland is in maart fors opgelopen. De prijzen stegen in de grootste economie van Europa in maart met 7,3 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Het is het hoogste inflatiecijfer voor Duitsland sinds de hereniging van Oost- en West-Duitsland in 1990.
De toename van de inflatie wordt mede veroorzaakt door de oorlog in Oekraïne. Daardoor worden onder meer brandstoffen, energie, grondstoffen en voedsel duurder. In februari was nog sprake van een inflatie van 5,1 procent. Door de hogere prijzen staat de koopkracht van veel burgers zwaar onder druk.
De Duitse regering heeft al een reeks maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen met de sterk gestegen energieprijzen. Zo komt er onder meer een tijdelijke verlaging van de accijns op benzine en diesel. In Nederland gaat de brandstofaccijns per 1 april omlaag.
Snellere toename
De inflatie nam in Duitsland sneller toe dan analisten hadden verwacht. Ontwikkelingen in Duitsland hebben hier altijd grote gevolgen, omdat het de belangrijkste handelspartner is van Nederland. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt vrijdag met een nieuw inflatiecijfer.
Spanje kwam woensdag met een nieuw cijfer. Het leven in Spanje is in maart in doorsnee bijna 10 procent duurder geworden ten opzichte van een jaar eerder en dat is nog meer dan waar analisten op hadden gerekend. Daarmee is de inflatie deze maand in het snelste tempo gestegen sinds 1985.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse regering trekt nog eens een half miljard euro uit om de belasting op brandstof verder te verlagen. Dat werd zondagavond bekendgemaakt. Daardoor kunnen de prijzen aan de pomp met 10 cent per liter omlaag.
8 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stegen maandag weer tot boven de 100 dollar per vat. De stijging volgde op het mislukken van de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran in het Pakistaanse Islamabad, afgelopen weekend. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren, dat vorige week voor een periode van twee weken werd ingesteld, in gevaar.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.
18 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.
20 uur geleden