Duitse inflatie naar hoogste niveau sinds hereniging in 1990
WIESBADEN (ANP/AFP) - De inflatie in Duitsland is in maart fors opgelopen. De prijzen stegen in de grootste economie van Europa in maart met 7,3 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. Het is het hoogste inflatiecijfer voor Duitsland sinds de hereniging van Oost- en West-Duitsland in 1990.
De toename van de inflatie wordt mede veroorzaakt door de oorlog in Oekraïne. Daardoor worden onder meer brandstoffen, energie, grondstoffen en voedsel duurder. In februari was nog sprake van een inflatie van 5,1 procent. Door de hogere prijzen staat de koopkracht van veel burgers zwaar onder druk.
De Duitse regering heeft al een reeks maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen met de sterk gestegen energieprijzen. Zo komt er onder meer een tijdelijke verlaging van de accijns op benzine en diesel. In Nederland gaat de brandstofaccijns per 1 april omlaag.
Snellere toename
De inflatie nam in Duitsland sneller toe dan analisten hadden verwacht. Ontwikkelingen in Duitsland hebben hier altijd grote gevolgen, omdat het de belangrijkste handelspartner is van Nederland. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt vrijdag met een nieuw inflatiecijfer.
Spanje kwam woensdag met een nieuw cijfer. Het leven in Spanje is in maart in doorsnee bijna 10 procent duurder geworden ten opzichte van een jaar eerder en dat is nog meer dan waar analisten op hadden gerekend. Daarmee is de inflatie deze maand in het snelste tempo gestegen sinds 1985.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
9 uur geleden