Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

WIESBADEN (ANP) - De Duitse inflatie is in augustus verder gestegen. Het Duitse federale statistiekbureau meldde op basis van voorlopige cijfers dat de geldontwaarding ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder 3,9 procent bedroeg. Ten opzichte van juli bleven de prijzen gelijk.

De Duitse inflatie was al een tijdje boven de 2 procent, maar maakte in juli een sprong naar 3,8 procent. Dat kwam omdat de Duitse overheid vorig jaar het hoge btw-tarief tijdelijk verlaagde om de economie aan te jagen na de coronacrisis. Begin dit jaar werd dat teruggedraaid en dat verschil toont zich in de inflatiecijfers.

Ook de sterk gestegen energieprijzen spelen een belangrijke rol. Verder speelt de CO2-beprijzing die in Duitsland sinds begin dit jaar geldt een rol en zijn de door corona gestegen prijzen van grondstoffen en vervoer te zien in de prijzen die consumenten aan de kassa betalen.

De inflatie is een belangrijke graadmeter voor het beleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Die kijkt daarvoor naar de inflatie van de hele eurozone. Om dat te kunnen is er ook een inflatiemeting die in alle landen op dezelfde wijze wordt gedaan. Dit geharmoniseerde cijfer kwam in Duitsland in augustus uit op 3,4 procent op jaarbasis. In juli was dat nog 3,1 procent.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Booking.com ziet reisvraag afzwakken door onrust

NORWALK (ANP) - Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft minder omzet en winst geboekt in het afgelopen kwartaal. De vraag naar reizen zwakte volgens het reisbedrijf tegen het einde van het afgelopen kwartaal wat af. Dat kwam volgens Booking Holdings onder andere door onrust in enkele Europese steden, zoals in Parijs en door het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Wall Street sluit overwegend hoger na herstel techaandelen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is dinsdag overwegend hoger gesloten. Nadat techaandelen maandag flink onder druk stonden, toonden de grote bedrijven dinsdag weer herstel. Beleggers deden het verder rustig aan in aanloop naar de uitslagen van midterms in de Verenigde Staten. Bij de verkiezingen dreigt de Republikeinse Partij van president Donald Trump de meerderheid in beide huizen van het Congres te verliezen. Een meerderheid van de Democraten in beide huizen zou kunnen leiden tot strenger toezicht op AI, maatregelen tegen datacenters en meer regulering van het bedrijfsleven.

6 uur geleden
Minstens 11 Europese landen getroffen door vriezerhack

BRUSSEL (ANP/AFP) - Minstens elf landen in Europa zijn geraakt door de cyberaanvallen op koelsystemen. Dinsdag werd bekend dat ook koelinstallaties in Duitsland, Roemenië en het Verenigd Koninkrijk getroffen zijn. Nog geen enkele groep heeft de aanvallen opgeëist.

6 uur geleden
BMW verlaagt winstverwachting voor tweede keer dit jaar

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.

8 uur geleden
Duitse bankpresident verwacht renteverhoging ECB in december

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.

9 uur geleden
Kabinet trekt extra geld uit voor industrie om hoge stroomprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.

9 uur geleden
AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

11 uur geleden