Duitse inflatie loopt nog iets verder op
WIESBADEN (ANP) - De Duitse inflatie is in augustus verder gestegen. Het Duitse federale statistiekbureau meldde op basis van voorlopige cijfers dat de geldontwaarding ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder 3,9 procent bedroeg. Ten opzichte van juli bleven de prijzen gelijk.
De Duitse inflatie was al een tijdje boven de 2 procent, maar maakte in juli een sprong naar 3,8 procent. Dat kwam omdat de Duitse overheid vorig jaar het hoge btw-tarief tijdelijk verlaagde om de economie aan te jagen na de coronacrisis. Begin dit jaar werd dat teruggedraaid en dat verschil toont zich in de inflatiecijfers.
Ook de sterk gestegen energieprijzen spelen een belangrijke rol. Verder speelt de CO2-beprijzing die in Duitsland sinds begin dit jaar geldt een rol en zijn de door corona gestegen prijzen van grondstoffen en vervoer te zien in de prijzen die consumenten aan de kassa betalen.
De inflatie is een belangrijke graadmeter voor het beleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Die kijkt daarvoor naar de inflatie van de hele eurozone. Om dat te kunnen is er ook een inflatiemeting die in alle landen op dezelfde wijze wordt gedaan. Dit geharmoniseerde cijfer kwam in Duitsland in augustus uit op 3,4 procent op jaarbasis. In juli was dat nog 3,1 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiligers op Schiphol houden dinsdag en woensdag hun eerste werkonderbrekingen uit onvrede over de hoge werkdruk, melden vakbonden FNV en CNV. Dinsdag gaat het om drie acties van een kwartier, om 10.00 uur, 14.00 uur en 19.00 uur. Woensdag zijn het er vijf van een kwartier: om 10.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur, 16.00 uur en 19.00 uur.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De webshop van de Bijenkorf is weer volledig beschikbaar na problemen door het datalek bij de logistieke partner CEVA Logistics eerder deze maand. Daardoor waren tijdelijk veel artikelen niet te bestellen. Daarvoor was de levertijd al flink opgelopen. Die staat inmiddels weer op twee tot vijf dagen, wat nog wel langer is dan de enkele dag van voor de problemen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse importheffingen op alle auto's, vrachtwagens, auto-onderdelen en staal uit Canada worden per 1 januari verhoogd naar 50 procent. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bekendgemaakt op zijn berichtendienst Truth Social. Volgens cijfers van de Canadese overheid heffen de VS momenteel 25 procent importheffing op geïmporteerde auto's, vrachtwagens en onderdelen.
8 uur geleden