Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

WIESBADEN (ANP) - De Duitse inflatie is in augustus verder gestegen. Het Duitse federale statistiekbureau meldde op basis van voorlopige cijfers dat de geldontwaarding ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder 3,9 procent bedroeg. Ten opzichte van juli bleven de prijzen gelijk.

De Duitse inflatie was al een tijdje boven de 2 procent, maar maakte in juli een sprong naar 3,8 procent. Dat kwam omdat de Duitse overheid vorig jaar het hoge btw-tarief tijdelijk verlaagde om de economie aan te jagen na de coronacrisis. Begin dit jaar werd dat teruggedraaid en dat verschil toont zich in de inflatiecijfers.

Ook de sterk gestegen energieprijzen spelen een belangrijke rol. Verder speelt de CO2-beprijzing die in Duitsland sinds begin dit jaar geldt een rol en zijn de door corona gestegen prijzen van grondstoffen en vervoer te zien in de prijzen die consumenten aan de kassa betalen.

De inflatie is een belangrijke graadmeter voor het beleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Die kijkt daarvoor naar de inflatie van de hele eurozone. Om dat te kunnen is er ook een inflatiemeting die in alle landen op dezelfde wijze wordt gedaan. Dit geharmoniseerde cijfer kwam in Duitsland in augustus uit op 3,4 procent op jaarbasis. In juli was dat nog 3,1 procent.

Meer uit Financieel

EU legt Google 403 miljoen euro boete op om overtreden privacywet

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.

11 minuten geleden
Storing bij Britse luchtverkeersleiding leidt weer tot vertraging

LONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.

23 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in Japan door naderende tyfoon

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.

44 minuten geleden
Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

1 uur geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

1 uur geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

1 uur geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

2 uur geleden