Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

Duitse inflatie loopt nog iets verder op

WIESBADEN (ANP) - De Duitse inflatie is in augustus verder gestegen. Het Duitse federale statistiekbureau meldde op basis van voorlopige cijfers dat de geldontwaarding ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder 3,9 procent bedroeg. Ten opzichte van juli bleven de prijzen gelijk.

De Duitse inflatie was al een tijdje boven de 2 procent, maar maakte in juli een sprong naar 3,8 procent. Dat kwam omdat de Duitse overheid vorig jaar het hoge btw-tarief tijdelijk verlaagde om de economie aan te jagen na de coronacrisis. Begin dit jaar werd dat teruggedraaid en dat verschil toont zich in de inflatiecijfers.

Ook de sterk gestegen energieprijzen spelen een belangrijke rol. Verder speelt de CO2-beprijzing die in Duitsland sinds begin dit jaar geldt een rol en zijn de door corona gestegen prijzen van grondstoffen en vervoer te zien in de prijzen die consumenten aan de kassa betalen.

De inflatie is een belangrijke graadmeter voor het beleid van de Europese Centrale Bank (ECB). Die kijkt daarvoor naar de inflatie van de hele eurozone. Om dat te kunnen is er ook een inflatiemeting die in alle landen op dezelfde wijze wordt gedaan. Dit geharmoniseerde cijfer kwam in Duitsland in augustus uit op 3,4 procent op jaarbasis. In juli was dat nog 3,1 procent.

Meer uit Financieel

Nederlandse export van goederen stijgt ruim 2 procent in juli

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.

56 minuten geleden
Meer bedrijven failliet in augustus

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus op jaarbasis met 9 procent toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 304 bedrijven failliet. Dat zijn 24 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, en 38 meer dan in juli.

58 minuten geleden
OpenAI staat open voor vertraging in ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.

4 uur geleden
CNV eist 3 tot 5,5 procent loonsverhoging in nieuw cao-seizoen

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.

4 uur geleden
Wall Street omlaag door stijging olieprijzen en inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.

9 uur geleden
Emiraten kondigen aan 40 miljard euro in Duitsland te investeren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.

13 uur geleden
Franse economie groeit minder dan gehoopt, denkt statistiekbureau

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.

13 uur geleden