Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industriële productie onverwacht verder gedaald

Duitse industriële productie onverwacht verder gedaald

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industriële productie is in november onverwacht verder gedaald. Dat laat zien dat de problemen in de omvangrijke industrie van de grootste economie van Europa nog niet voorbij zijn. Duitse bedrijven worstelen al langere tijd met een zwakke buitenlandse vraag waardoor de industrie en export worden geraakt, maar ook met de hoge inflatie en gestegen rente.

Fabrieken produceerden volgens nieuwe cijfers van het Duitse statistiekbureau 0,7 procent minder dan in oktober. Het is de zesde achtereenvolgende daling. Economen rekenden er in doorsnee op dat de productie in november weer licht zou gaan aantrekken, maar het verwachte herstel bleef uit. Maandag stelden nieuwe cijfers over de Duitse fabrieksorders de kenners ook al teleur.

Alle cijfers over het laatste kwartaal van vorig jaar zijn nog niet binnen, maar volgens economen wijst alles er op dat de Duitse economie eind vorig jaar in een recessie is beland. Daarvan is volgens de technische definitie sprake bij twee opeenvolgende kwartalen van krimp. Voor 2024 wordt vooralsnog ook weinig echt economisch herstel voorzien.

Meer uit Financieel

Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

19 minuten geleden
Hoop op renteverlaging jaagt techaandelen omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.

1 uur geleden
Rechtszaak rond vermeende omkoping door Damen in december verder

ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.

6 uur geleden
AEX toont geen herstel, Prosus omlaag na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.

6 uur geleden
Zwitserse omroep SRG moet bezuinigen en schrapt 900 banen

ZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.

8 uur geleden
Wall Street begint hoger aan korte Thanksgivingweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.

8 uur geleden
Novo Nordisk stopt onderzoek naar Alzheimer met Ozempic-pil

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk stopt met twee grootschalige onderzoeken naar de behandeling van de ziekte van Alzheimer. In de studies werd onderzocht of semaglutide, het actieve ingrediënt van Novo Nordisks diabetes- en afslankmedicijnen Ozempic en Wegovy, de progressie van de ziekte van Alzheimer helpt vertragen.

10 uur geleden