Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industriële productie daalt harder dan verwacht

Duitse industriële productie daalt harder dan verwacht

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse industriële productie is in december harder dan verwacht afgenomen. Vooral de productie in de Duitse chemie-industrie en bouwsector staan onder druk, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. Het was de zevende maand op rij dat de productie afnam.

De productiecijfers tonen aan dat de problemen in de omvangrijke industrie van de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland nog niet voorbij zijn. Duitse bedrijven worstelen al langere tijd met een zwakke buitenlandse vraag waardoor de industrie en export worden geraakt, maar ook met de hoge inflatie en gestegen rente.

Fabrieken produceerden volgens Destatis 1,6 procent minder dan in november. Het totale productieniveau bevindt zich daarmee op het laagste niveau sinds juni 2020. Economen rekenden op een productiedaling in december van een half procent. In november daalde de productie met een herziene 0,2 procent op maandbasis. Eerder was een krimp van 0,7 procent gemeld.

De Duitse minister van Financiën Christian Lindner waarschuwde eerder deze week al dat Duitsland lijdt onder het "onvermogen om de productie te stimuleren". "We zijn niet langer competitief. We worden armer omdat er geen groei is. We raken achterop", aldus de minister.

Meer uit Financieel

Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

28 minuten geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

1 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

1 uur geleden
BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer BAM had vorig jaar last van tragere vergunningverlening voor de bouw van nieuwe woningen door de stikstofcrisis. Daardoor kon het grootste bouwbedrijf van Nederland minder nieuwe huizen realiseren dan gepland, zei topman Ruud Joosten van BAM tijdens een gesprek met journalisten over de jaarresultaten. Hij verwacht dat zijn bedrijf hier dit jaar mogelijk nog meer last van krijgt.

2 uur geleden
VolkerWessels-dochters krijgen 480.000 euro boete voor omkoping

ZWOLLE (ANP) - Twee dochterbedrijven van bouwconcern VolkerWessels moeten samen 480.000 euro boete betalen voor de omkoping van politicus Theo Heyliger in Sint Maarten, heeft de rechtbank in Zwolle geoordeeld. Een voormalige directeur krijgt een geldstraf van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie.

2 uur geleden
Kinepolis ontvangt minder bezoekers door 'minder topfilms'

GENT (ANP) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis ontving vorig jaar opnieuw minder bezoekers. Ook in Nederland, waar het bedrijf achttien vestigingen heeft, liep het bezoekersaantal verder terug. De keten wijt het aan een "onvolledig Hollywood-aanbod" en "het ontbreken van Franse succesfilms".

2 uur geleden
Philips achtervolgd door juridische zaken slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - Philips wordt nog steeds achtervolgd door juridische zaken rond de grote terugroepactie van slaapapneuapparaten die in 2021 begon. Amerikaanse beleggers die enkele jaren terug al een claimprocedure waren gestart, hebben in december een verzoek ingediend om ook Philips-topman Roy Jakobs in die zaak te betrekken. Dit volgt uit het donderdag verschenen jaarverslag en ook NRC berichtte over de kwestie.

3 uur geleden