Duitse industrie zette herstel door
WIESBADEN (ANP) - De Duitse industrie heeft in november meer geproduceerd dan een maand eerder, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Dat was door economen al verwacht, maar de toename was nog iets sterker dan voorzien. De Duitse industrie kreeg vroeg vorig jaar een klap door het coronavirus toen de vraag uit Azië wegviel, maar herstelt zich sindsdien gestaag. Extra coronamaatregelen in november tastten dat herstel dus niet aan.
De productie ging met 0,9 procent omhoog ten opzichte van oktober, waar economen een toename met 0,8 procent hadden voorzien. In oktober ging de productie nog met een bijgestelde procent omhoog. Ten opzichte van november 2019 lag de industriële productie nog wel 2,6 procent lager.
Eerder deze week werd ook al bekend dat de fabrieksorders in november stegen, wat hoop geeft voor een aanhoudende groei van de industriële productie. Economen denken dat daardoor mogelijk een nieuwe krimp van de economie in het vierde kwartaal, een zogenoemde 'double dip', kan worden voorkomen.
De Duitse export en import gingen in november ook aanzienlijk meer omhoog dan verwacht. De uitvoer steeg met 2,2 procent ten opzichte van oktober, de invoer lag 4,7 procent hoger.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
7 uur geleden