Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie zette herstel door

Duitse industrie zette herstel door

WIESBADEN (ANP) - De Duitse industrie heeft in november meer geproduceerd dan een maand eerder, meldt het Duitse federale statistiekbureau. Dat was door economen al verwacht, maar de toename was nog iets sterker dan voorzien. De Duitse industrie kreeg vroeg vorig jaar een klap door het coronavirus toen de vraag uit Azië wegviel, maar herstelt zich sindsdien gestaag. Extra coronamaatregelen in november tastten dat herstel dus niet aan.

De productie ging met 0,9 procent omhoog ten opzichte van oktober, waar economen een toename met 0,8 procent hadden voorzien. In oktober ging de productie nog met een bijgestelde procent omhoog. Ten opzichte van november 2019 lag de industriële productie nog wel 2,6 procent lager.

Eerder deze week werd ook al bekend dat de fabrieksorders in november stegen, wat hoop geeft voor een aanhoudende groei van de industriële productie. Economen denken dat daardoor mogelijk een nieuwe krimp van de economie in het vierde kwartaal, een zogenoemde 'double dip', kan worden voorkomen.

De Duitse export en import gingen in november ook aanzienlijk meer omhoog dan verwacht. De uitvoer steeg met 2,2 procent ten opzichte van oktober, de invoer lag 4,7 procent hoger.

Meer uit Financieel

Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

54 minuten geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

1 uur geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

2 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

3 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

3 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

3 uur geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

3 uur geleden