Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Duitse industrie verwacht exportkrimp van 2 procent in 2023

Duitse industrie verwacht exportkrimp van 2 procent in 2023

BERLIJN (ANP/RTR) - De export van Duitsland zal volgend jaar naar verwachting met 2 procent krimpen vanwege de wereldwijde economische afzwakking, voorspelt de Duitse Industrie- en Handelskamer (DIHK). De export is een zeer belangrijke groeimotor voor de grootste economie van Europa en de belangrijkste handelspartner van Nederland.

Volgens DIHK zou daardoor een hap van 70 miljard euro worden genomen uit de winsten van exportbedrijven. "De neergang van de export is hier", stelt de belangenorganisatie. Duitsland is bijvoorbeeld een grote exporteur van auto's, consumentenapparatuur en bedrijfsmachines. Door de haperende economie neemt de vraag naar dat soort goederen af.

Uit onderzoek onder 3100 Duitse bedrijven met activiteiten in het buitenland verwacht 47 procent een economische afzwakking in zijn exportmarkten in de komende twaalf maanden.

DIHK verwacht dat de wereldeconomie het komende jaar met hooguit 2,5 procent zal groeien. Daarmee is de organisatie iets pessimistischer dan het Internationaal Monetair Fonds (IMF) dat op 2,7 procent groei rekent in 2023.

Meer uit Financieel

Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

21 minuten geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

28 minuten geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

1 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

1 uur geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

1 uur geleden
Ruim 300 vluchten op Britse vliegvelden geschrapt na storing

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).

1 uur geleden
Topman Odido 'heel blij' dat hackers bij datalek geen geld kregen

UTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.

1 uur geleden